Lagedi Lasteaed-Põhikool sai nurgakivi

4. mail 2012.a  oli see kauaoodatud päev, kui Lagedi Lasteaed-Põhikoolile asetati nurgakivi. Reipa lauluga “Lõbus koolitee” alustas pidulikku tseremooniat esimese klassi õpilane Silver Allos. Teda saatis akordionil õpetaja Silja Tammeleht.

Silver Allos

Silver Allos

Direktor Liivia Enneveer

Direktor Liivia Enneveer

Rae vallavanem Veigo Gutman tervitas kõiki Lagedi elanikke rõõmsa sündmuse puhul. Samas ei unustatud ära ka alles äsja meie hulgast lahkunud kauaaegset koolipapat Sven-Allan Sagrist ja mälestati teda hetkelise leinaseisakuga.

Vallavanem Veigo Gutman

Vallavanem Veigo Gutman

Lagedi Põhikooli direktor Liivia Enneveer soovis oma kõnes, et maja ikka õigel ajal valmis saaks ja esimesel septembril saaksid lapsed ja õpetajad alustada juba uues koolimajas. Parafraseerides  Heinz Valgu kunagist kuulsat lauset lõpetas koolijuht oma kõne sõnadega: “Ükskord saab Lagedi koolimaja valmis niikuinii!”

Veigo Gutman andis edasi ka maavanema tervitused Lagedi rahvale ja suure kalli Lagedi kooli õpilastele. Seejärel võttis ehitajate poolt sõna AS Parmeron juhatuse liige Kristjan Lumi. Ta kinnitas, et lepinguline valmimiskuupäev ei ole kahtluse all ja koolipere saab uuel õppeaastal tulla juba uude hoonetekompleksi, mis on ilus, uudsete lahendustega ja kaasaegsete materjalidega ehitatud.

Hoolekogu esindaja Vallo Tonsiver tervitas kõiki Lagedi kooli lastevanemate poolt. Ta mainis, et ükski Lagedi kooli ehitus ei ole kergelt läinud, ei sada aastat tagasi ega viiskümmend aastat tagasi. Kuid nüüd on käes hetk, kui paneme nurgakivi taas kord uuele koolihoonele. Vallo Tonsiver tänas Rae vallavalitsust eesotsas vallavanem Veigo Gutmaniga, kelle eestvedamisel ja väga asjatundliku meeskonna kaasabil koolimaja ehitus käimas on ja tuletas ka ehitajatele meelde, et jäänud on veel 241 päeva! Lapsed, õpetajad, lapsevanemad ja võibolla ka jumalad ise vaatavad ehitajate peale! Ta soovis ehitajatele jõudu, et jaksaks ikka ajaplaanist kinni pidada!

AS Parmeron juhatuse liige Kristjan Lumi

AS Parmeron juhatuse liige Kristjan Lumi

Lagedi Põhikooli hoolekogu aseesimees Vallo Tonsiver

Lagedi Põhikooli hoolekogu aseesimees Vallo Tonsiver

Lagedi rahvast oli tulnud tervitama ja nurgakivi tseremooniat läbi viima Jüri koguduse õpetaja härra Tanel Ots. Ta rääkis, et kui vanasti oli nurgakivi panek hoonele füüsiliselt tähtis, sest sellele toetus kogu ülejäänud ehitis, siis tänapäeval on see ennekõike sümboolne ja rohkem vaimsel tasandil. Üheskoos asetatud nurgakivi tähendab seda, et kõik võtavad ka selle eest vastutuse ja annavad oma panuse. Hooned tulevad ja lähevad, aga kooli vaimsus on püsiv. Igaüks meist laob sinna järgmise ja järgmise kivi.

Jüri koguduse õpetaja Tanel Ots

Jüri koguduse õpetaja Tanel Ots

Nurgakivisse pandi ehituse töövõtu leping, Rae Sõnumite aprillikuu number, 4.mai Postimees ja Lagedi Põhikooli 2010. aasta almanahh. Ehitaja lisas omalt poolt kirjakese, et AS Parmeron on seda koolimaja ehitanud aastatel 2012-2013. Vana kombe kohaselt lisati ka raha, täpsemalt eesti eoromündid. Tanel Ots pühitses Lagedi kooli uue hoone nurgakivi  jumalasõnaga, mida on loetud juba templihoonete püstitamisest saati:

“Kui Issand ei valva linna, siis näevad valvurid asjata vaeva, kui Issand ei ehita koda, siis näevad ehitajad asjata vaeva.”

Tseremoonia lõpetuseks laulis kogu koolipere Lagedi kooli laulu. Pärast seda said kõik maiustada pehme kringliga ja juua kuuma kohvi.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: