Parvepoisid tegutsevad Lagedi kiigeplatsil

Kes juhtub õhtuti Lagedi kiigeplatsist mööduma, märkab kindlasti, et seal käib vilgas tegevus. Platsile on tekkinud Peetri talu, kus elab peremees Peeter oma tütre Katriga. Talu on suur ja rikas, kuid kahjuks on seda tabanud õnnetused – Peeter on leseks jäänud ja maja on hävinud tulekahjus. Selle ülesehitamiseks on Peeter võtnud laenu, mis nüüd ähvardab saatuslikuks saada…

Peeter ei salli parvepoisse, kuid saatus mängib sellise vimka, et just tema talu maadele satub neid ikka ja jälle öömaja küsima. Peretütar Katri ei pea ka parvepoisse peenrahast paremaks, kuid siis juhtub ta külateel kokku Kutiga, kes ennast samuti parvepoisiks nimetab…

Naabritüdruk Anni aga ootab parvepoisse põnevusega ja leiabki nende hulgast ühe, kelle järele igatseda. Kuid ega siis seda kohe poisile välja ei saa näidata, krutskeid täis Anni valmistab oma väljavalitud Heikile küllaga peavalu, enne kui kihlaplaanid teoks saavad.

Peetri talus talvitub igal aastal ka vana parvepoiss Taavi, kes palkide peal kas või valmis surema, kuni sinnakanti satub kaubapakkuja Mari…

Noored parvepoisid Otto ja Kaur on parajad kaardikuked, kes millegi ees risti ette ei löö. Eks nemadki otsivad endale piigat, keda armastada, paraku ei taha see kuidagi õnnestuda.

Karjanaine Leena aga tegutseb omasoodu, olles kord kuri, et loomadele heina ei jätku, siis aga jälle harras ja heasüdamlik, rõõmustades koos peretütrega tema õnne üle.

Vaeslapseks jäänud Tobu-Kusta on rikaste vanemate laps, kelle käest aga pettusega ema rahad on ära võetud. Kurja juur on kohtutäitur, kelle täitmatu hing ihaldab kõike endale krahmata, mis vähegi saadaval. Ta kasutab ära teiste õnnetusi ja lihtsameelsust, kuid kavala ja libeda sellina oskab ikka seaduse ees õigeks jääda. Talle mängivad kaasa uudishimulikud külamutid Muda-Mann ja Puru-Piret.

Vabaõhuetendus tuleb esitamisele jaanilaupäeval Lagedi kiigeplatsil.Tükki mängitakse ainult ühel korral. Sissepääs on prii. Näitlejateks Lagedi inimesed, kes puhtast entusiasmist tahavad pakkuda oma küla rahvale lõbusat meelelahutust jaaniõhtuks! Ärge jätke juhust kasutamata, teater tuleb otse koju! Tulge vaatama ja kaasa elama!

Advertisements

One response to this post.

  1. Lähe kuulada teid parvepoisid

    Vasta

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: