Jaanituli Lagedil 2012

Jaanilaupäevase halva ilma tõttu lükkus edasi vabaõhuetendus parvepoisid, samal põhjusel ei paigaldatud lastele lubatud batuuti. Kuid sellepärast ei jäänud pidu pidamata ja rahvast kogunes kiigeplatsile vihmast ilma trotsides päris palju. Pidu korraldati kolme küla – Lagedi aleviku, Ülejõe küla ja Kopli küla koostöös. Rae valla poolt lausus tule süütamise juures oma tervitussõnad ka volikogu esimees Agu Laius. Ta ei kiirustanud peale tseremooniat kohe minema, vaid viibis meie jaanitulel kauemgi.

Tule süütamisel kõnelesid Lagedi alevikuvanem Tea Sõlg, Ülejõe külavanem Sass Torjus, Kopli küla esindaja Indrek Varik ja Rae vallavolikogu esimees Agu Laius

Kuna vihma oli sadanud terve päeva, ei olnud tule süütamisega sugugi kerge hakkama saada.

Proovisid nii naised…

…kui mehed

Lõpuks siiski tõusis leek taeva poole ja pidu võis alata.

Lastele oli oma mängunurk. Nendega tegeles Kopli küla esindaja Loora Elisabet Lomp. Samuti oli lastel võimalus hobuse seljas sõita.

Täiskasvanute mänge juhtis Indrek Varik Kopli külast. Küladevahelises võistluses osales seekord ainult üks võistkond, Kopli küla! Lagedi ja Ülejõe andsid neile loobumisvõidu, kuid järgmiseks aastaks lubati ka nendes külades jõud koondada ja osa võtta!

Seevastu Nokia heitmise võistlus sai suure menu osaliseks nii publiku kui ka osavõtjate seas. Võisteldi nii meeste kui ka naiste arvestuses. Proovida said ka kõige pisemad.

Lennukas…

Üheks toetajaks jaanipäeva läbiviimisel oli Lagedil tegutsev pakenditehas Nefab Packaging OÜ. Kõik auhinnalisele kohale tulnud võistlejad said ka sponsorkingituse Nefabi sümboolikaga.

Autasustamine

Enne töö, siis lõbu, enne võistlused, siis tants! Tantsumuusikat mängis kahemehebänd Lihtsad Poisid. Mõnusad tantsulood kutsusid rahva tantsuplatsile jalga keerutama.

Lihtsad Poisid

Tantsuplatsil võis näha nii Ülejõe külavanemat…

…kui Lagedi alevikuvanemat

Et pidulised ei peaks tühja kõhtu tundma, hoolitses toitlustamise eest Pauline Catering. Telgis laua taga sai varju ka vihma eest.

Lahked teenindajad firmast Pauline Catering

Lõkke ääres kännu otsas maitseb toit hea!

Oli tore ja rahvarohke pidu, vihmasaju ja tuule kiuste.

PILDIKESI JAANIÕHTUST.

Advertisements

One response to this post.

  1. Täname noormehi, kes aitasid peo lõpus pinke ja laudu kokku korjata. Samuti suur tänu Raivile Ülejõe külast, kes tuli hommikul Lagedi rahvale appi peoplatsi korrastama!

    Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: