Lagedi uuenenud koolimajas toimus lahtiste uste päev

16. jaanuaril 2013.aastal olid kõik Lagedi elanikud oodatud uudistama uut koolihoonet ja renoveeritud vana maja. Aktus algas lõbusate sketšidega, mida esitasid  VIII ja  IX  klassi õpilased. Seejärel rääkis kooli direktor Liivia Enneveer uuest majast ja võimalustest, mis selle valmimisega seoses Lagedi rahvale avanevad. Koolimaja ei ole pelgalt õppimise koht, vaid seal tegutseb ka peale tunde mitmeid huvialaringe ja hobigruppe nii noortele kui täiskasvanutele. Juba praegu toimuvad kahel õhtul nädalas meeste korvpallitrennid, koolimajas käib harjutamas ka Lagedi segakoor HELIAND. 20. jaanuarist alustab tegevust RINGTREENING  koolimaja pallisaalis. Hea uudisena kuulsime, et Lagedi koolimajas hakkavad toimuma ka filmiõhtud!

Direktor tutvustas ka Lagedi Põhikooli koolimütsi ja vesti, mida meie lapsed saavad uhkusega kandma hakata. Koolivormi sügavsinine värv on pärit Lagedi kooli lipult, kuid selle kõrval on näha ka musta ja valget, mis meenutavad meie armsat Eestimaad.

Pärast aktust toimus ringkäik koolimajas. Kollane värv ning  kärjemotiivid fuajees ja koridorides sümboliseerivad õhkkonda, mis uues majas valitseb – nagu töökad mesilased sagivad siin lapsed tarkust taga ajades! Klassid on heledad ja avarad, seal on küll lausa rõõm õppida! Erilist muljet avaldas kodunduse klass, mis on varustatud kõige vajalikuga, et noored saaksid õppida nii pliidi ääres toimetama kui muid tulevases elus vajalikke oskusi. Rõõmustav, et nüüd on Lagedi koolimajas ka spordisaal ja selle kõrval peeglitega aeroobikasaal.

Koolimaja vana osa teisel korrusel võis aga endise lahendusega harjunud inimene lausa ära eksida! Päris uus on katuse alla ehitatud arvutiklass. Väga südantsoojendavana mõjus esimese klassi ruumi alles jäetud puupliit, mis on pärit juba esimese Eesti Vabariigi ajast ja oli interjööri nii koduselt sobitatud. Endisest lauluklassist on saanud algklasside mängutuba. Kõige väiksemad koolijütsid on saanud endale ilusad ja hubased ruumid.

Aasta algusest alustas uues majaosas ka Lagedi Lasteaed, mis on suureks ja kauaoodatud sündmuseks noorte perede hulgas.

Lagedi koolil on nüüd ka uuenenud koduleht, mis on samuti kollastes värvides nagu koolimaja isegi. Seda saate külastada leheküljel   http://www.lagedi.edu./ee.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: