Vallavanem Mart Võrklaeva kiri Lagedi elanikele

Esmalt vabandan, et ei saanud haigestumise tõttu Lagedi aleviku koosolekul osaleda. Kahjuks ei olnud minu lühikese etteteatamisaja tõttu võimalik tulla ka abivallavanematel.

Kuigi Lagedi inimestelt enne koosolekut küsimusi ei tulnud, võib neid mulle jätkuvalt edastada ja kindlasti saavad need ka vallavalitsuse poolt vastatud.

Teen lühikese ülevaate teemadest, millest plaanisin rääkida. Lisaks kooli rekonstrueerimisele ja lasteaia avamisele on Lagedit ja Lagedi inimesi sel aastal veel palju positiivset ootamas.

4. märtsil 2013 alkirjastasime lepingu kahe valla – Rae ja Jõelähtme ning Maanteeameti ühisprojekti Loo ja Lagedi alevike vahelise kergliiklustee rajamiseks ja sõidutee remondiks. Kogu objekti ehitajaks on TREF Nord AS. Tööde käigus rekonstrueeritakse Kooli tänav alates Raadiojaama tee ristmikust kuni Lagedi aleviku piirini. Linnu tee sõidutee rekonstrueeritakse alates Kooli tee ja Linnu tee ristist kuni Saha kabelisse viiva tee ristmikuni, mis samuti ehitustööde käigus välja ehitatakse.

Lisaks ehitatakse Kooli teele ligi kilomeetri pikkune kaasaegse valgustusega kergliiklustee. Kergliiklustee saab alguse Raadiojaama tee ja Kooli tee ristumise kohast ja kulgeb välja kuni Kuuse tänavani. Valgustatud kergliiklustee ehitatakse välja ka Linnu tee lõigule, mis algab Kooli teest ja kulgeb Rae valla piirini ning sealt edasi Jõelähtme vallas Loo alevikuni. Projekt hõlmab ka Pirita jõge ületava ja pikka aega halvas seisukorras olnud Kepsu silla remonti ja laiendust. Silda laiendatakse jalakäijatele ehitatava tee võrra ning selle turvalisust tõstetakse silla peale-  ja mahasõitudele ehitatavate löögisummutitega põrkepiirete paigaldamise kaudu. Linnu tee teedeehituse projekti raames rajab AS Elveso Kopli küla Päikese tänava piirkonda kanalisatsiooni eelvoolu torustiku ja arendab sadeveesüsteemi, mille tulemusel jäävad ära kevadised ja sügisesed uputused.

Kõik tööd valmivad septembri keskpaigaks ning nende tulemusel saab Lagedi alevik endale uue ilme ja elanike liikumine alevikus muutub kindlasti turvalisemaks. Juurde loodavad kergliiklusteed loovad uusi võimalusi ka tervisespordi harrastamiseks.

Kooli juurde rajame käesoleva aasta suvel ka uue spordiväljaku. Spordiväljakul saavad olema jalgpalliväljak, liivaalusel võrkpalliväljak, kahe konstruktsiooniga korvpalliväljak, tartaankattega jooksurajad, välijõuväljak jm kehalise tundide läbiviimiseks vajaminev. Paigaldame ämblikuvõrgulaadse ronimis- ja treeningatraktsiooni, mida saavad kasutada lapsed nii kooliajal kui ka väljaspool kooliaega, uue asfalteeritud aluse saab skatepark ning korrastame ka kelgumäe. Samuti soovime täiustada vastavalt võimalustele ka lasteaia mänguväljakut.

Ümber uue spordiväljaku ja kooli tagant hakkab jõe ääres kulgema valgustatud multširada, mida on võimalik kasutada nii koolilastel kui kõigil piirkonna elanikel tervisespordiga tegelemiseks. Talvel hakkab samal rajal kulgema suusarada.

Kui aleviku koosolekult jäi üles küsimusi, siis vastan neile hea meelega ning palun need saata mart.vorklaev@rae.ee.

Lugupidamisega

Mart Võrklaev

Vallavanem

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: