Pildikesi Jaanitulelt 2013

DSCN1584

Jüri kirikaias võidutuld ootamas

Õhtu algas sellega, et meie külade esindajad käisid Jüri kirikuaias võidutuld koju toomas. Toimus mälestusseisak ja pärgade asetamie Vabadussõjas langenutele. Volikogu esimees Agu Laius andis edasi tule, mis tänavu süüdati Haapsalus President Toomas Hendrik Ilvese poolt.

Kiigeplatsil algas pidu kell kaheksa. Poni Jukuga esinesid Loviise Kodumäe ja Emma Talvik. Nende juhendaja oli Karola Hundimägi.

DSCN1602DSCN1598DSCN1600

Siis jõudis järg laste võistluste kätte. Toimus “Nokia ” viskamine, mis osutus laste seas nii populaarseks, et võistlejate nimekiri venis lausa kaks lehekülge pikaks! Mängu korraldas Kopli küla esindaja Indrek Varik.

DSCN1608

DSCN1609

DSCN1610

Kuna võistlejaid oli väga palju ja erinevas vanuses, otsustasid korraldajad anda välja eriauhinnad kõige pisematele, 5 ja 6 aastastele osavõtjatele.

Ja siis oligi juba aeg süüdata Jaanilõke.Tõrvikutega sammusid platsile kolme küla tuletoojad – Lagedi Alevikuvanem Tea Sõlg, Ülejõe külavanem Aleksander Torjus ja Kopli küla esindaja Indrek Varik. Saatjaks kaks kaunist ratsanikku..

DSCN1616

DSCN1617Tuli süttis ja pidu võis täie hooga alata!

IMGP3791Tantsuks mängis ansambel “Vana Kallim”.Väga lahe ja sobiv muusika Jaaniõhtusse!

Esimesel tantsuvaheajal peeti maha küladevaheline teatevõistlus, mille sel aastal korraldas Aadi Potter Lagedi alevikust. Küll tuli seal tagurpidi joosta ja palle ämbrisse loopida, keedetud muna süüa, õhupall katki puhuda, paberlennukit lennutada ja kotijooksu ka teha!

DSCN1652

DSCN1647

Seekord tuli võit Lagedi alevikule. Auhinnaks imekaunis tort, mille küpsetas ja kaunistas Raili.

IMG_1593

Torti ei sööud aga mitte ainult võitjad, vaid seda pakuti ka teistele võistlejatele ja sõpradele, sest jagatud rõõm on ju alati suurem!

DSCN1669Rändkarikas, mis oli eelmise aasta võitja Kopli küla käes, rändas nüüd Lagedi aleviku kätte.

Vahepeal sai jälle natuke jalga keerutada ja siis algas köievedu. Ülejõe küla andis kohe loobumisvõidu ja nii läks rammukatsumiseks Lagedi ja Kopli vahel. Siin pidi Lagedi võistkod küll kiirelt alla andma, sest Kopli küla tugevate meeste vastu ei saanud kuidagi!IMGP3763IMGP3766IMGP3757

Kuid köieveos tahtsid jõudu katsuda ka Loo vägilsed,kes esitasid Lagedile väljakutse. Paraku tuli neil siiski alla anda!

Õhtu jätkus laulu ja tantsuga. Platsi peal kepsles jänkusid ja isegi paar nunna olid hoos! Omamoodi huvitavaks tegi asja öösel tekkinud udu, mis varjas kõik, mis kaugemal, ainult lava ees valgusvihus sai üksteist näha. Võibolla see andiski hoogu ühisele jenkatantsule ja pikale sabale, mis vahepeal mööda tantsumuru lookles!

Oli ilus Jaaniöö!

Advertisements

One response to this post.

  1. Väga, väga, väga kaunis ülevaade Lagedi kandi jaanidest 🙂

    Vasta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: