MuuseumiÖÖ

MUUSEUMIÖÖ esmaskordselt Eesti Vabadusvõitluse Muuseumis Lagedil:
16. mai 2015 algusega kell 16.00

Rasketehnika ekspositsiooni võivad kõik huvilised vaadata ka ilma ette registreerimata. Tasuta muuseumi ekskursioonid toimuvad igal täistunnil kuni rahvast jätkub, palume ette registreerida info@vabadusvoitlus.ee.

MÖÖ programm

Muuseum on lahti alates kella 16.00 kuni järgmise hommikuni,ehk siis avatud kogu öö või kuniks jätkub külastajaid. Igal täistunnil on muuseumis MÖÖ raames külastajal võimalik liituda giidiga, kes tutvustab muuseumi eksponaate ja teeb ringkäigu.
Muuseumi territooriumil toimuvad erinevad muusikalised üllatused,kus saab nautida mahedat lõõtspilli meloodiat. Külastajatele avaneb võimalus vaadata erinevaid dokumentaalfilme II maailmasõjast ja lahingutest Eesti pinnal.
Avatud on kohvik,kust saab külastaja omale osta sõdurisuppi ja muud söödavat/joodavat.
MÖÖ “täheks” meie muuseumis on soomuk BTR,mida on võimalus külastajal oma äranägemise järgi disainida vastavate värvidega,mis on soomuki kõrval olemas. Juhendajaks on Rae Valla arhitekt. Soomuki peale võib joonistada ning jäädvustada oma muuseumi külastuskäik,sest esmaskordselt Eestis valmib koostöös külastajatega kunstiprojekt,kus kokku saavad mälestused, head soovid, sõjatehnika oma külmas rahus ning muusika,mida ümbritseb kaunis maikuu öö.

Püsiekspositsioon

Eesti Vabadusvõitluse Muuseumis saad tutvuda 20.sajandi sõjaajalooga. Eesti pärast peetud maa- ja merelahingutega alates Vabadussõjast kuni külma sõja perioodini. Muuseumi ekspositsioonis on sõjatehnikat, relvastust, vormiriideid, aumärke ja palju muud põnevat.
Meie käsirelvade kogu, milles on esindatud 26 riigi relvad, on üks suuremaid Eestis. Meil on muljetavaldav rasketehnika ekspositsioon: tankid, soomukid ja transportöörid, näha saab erineva kaliibriga nii õhus kui ka maapealsete sihtmärkide tabamiseks mõeldud kahureid.
Muuseumis on väljapanekud nii Eesti Vabadussõjas, kui Teises Maailmasõjas võidelnud eesti väeosade kohta. Esindatud on peaaegu kõik sõjaväevormid, mida eesti sõdurid neis sõdades on kandnud. Hoone keldris on suur, erinevatel ajaperioodidel kasutatud käsirelvade kogu. Muuseumi stendidel olevad väljapanekud kajastavad eestlaste osalust möödunud sõdades, sõjasündmusi, meie tuntud sõjaväejuhte ja nende elusaatusi. Samuti on väljapanekute hulgas palju sõjaajalugusid ja sõjas osalenute mälestusi kajastavaid raamatuid, dokumente ja sümboolikat.

Facebook: https://www.facebook.com/events/969290536445051/

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: