Kohtumine Häniläse ja palveränduriga

18. märtsil toimus Lagedi raamatukogus kohtumine kahe huvitava persooniga. Ema ja tütar Mariina ja Maarja Paesalu on Lagedi inimesed, kes tulid tutvustama oma hiljuti ilmunud raamatuid.

20170318_110716-1.jpg

Marina Paesalu oli pikki aastaid Lagedi koolis eesti keele ja kirjanduse õpetaja. Seekord ei kõnelenud ta aga kirjakeeles, vaid sootuks võru keeles, milles on kirjutatud ka tema tutvustatav raamat “Viiulimäng vanan vaksalin”. Kirjanikuna kasutab ta kaunist pseudonüümi Häniläne, mis tähendab linavästrikku.

Häniläne luges ette mõned luuletused oma uuest raamatust, maalides silme ette pilte igapäevastest, kuid tihti tavalisele silmale märkamatuks jäävatest tagamaadest.

20170318_111313-1.jpg

Maarja Paesalu rääkis oma palverännakust ja sellest sündinud raamatust ” Ehtsa elu maik”. Maarja läbis 2014. aastal 32 päevaga jalgsi 760 kilomeetrit kuulsal palverännakuteel Camino de Santiago.

20170318_114850-1.jpg

Millised raskused, mured ja rõõmud sellisel teekonnal ette tulevad, sellest kõigest said kohaletulnud kuulda. Kes aga kohale ei jõudnud, tasub kindlasti lugeda raamatut!

Pärast ettekandeid oli veel võimalus esitada küsimusi ja samuti said kõik soovijad endale Häniläse luuleraamatu koos autogrammiga. Jutuainet jätkus ka veel väikese kohvilaua ümber.

Täname Marina ja Maarja Paesalu Lagedi rahvale kingitud kena laupäevahommiku eest!

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: