Segakoor Heliand


LAGEDI SEGAKOOR HELIAND 

EE042200221060577352, Swedpank
 

 

 

10.novembril 2018 toimus Lagedi segakoori Heliand juubelikontsert ja plaadiesitlus. Koor on tänaseks tegutsenud 10 aastat ja andnud välja oma esimese helikandja.
 

Terve juunikuu möödus Heliandi jaoks proovide tähe all, et siis linti saada materjal päris oma plaadi jaoks. Oli ränka tööd ja samas ka nalja ja naeru.

 

Pärast viimast lindistust sõideti aga lõpupidu pidama meie imelise Siiri Tammelehe koju, kus laulud ikka veel lõppeda ei tahtnud.

Õhtu naelaks sai muidugi Siiri valmistatud tort, mis tahtis lausa keele alla viia!

20180701_175308

See hooaeg on lõppenud. Sügisel uue hooga!
9.juunil toimus Viljandis segakooride laulupäev “Isamaale”, kuhu sõitis kohale ka bussitäis Heliandi lauljaid. Oli väga tore ja hingekosutav pidu. Terve päev laulukaaslaste seltsis andis südamesse sõnulseletamatu rõõmu ja laululusti, mis ei vaibunud enne, kui tagasiteel viimased lauljad bussist oma kodudesse olid lahkunud.

 
27. mail 2018 esines Heliand koos teiste Lagedi isetegijatega vabaõhukontserdil “Minult Sinule”, mis toimus Betooni ja Posti tänavate vahelises õunaaias. Ilus ilm ja koju kätte tulnud kontsert tõi uudistama päris palju publikut.
26.mail 2018 toimus Rae valla laulu- ja tantsupidu Jüri Klunker. Seekord juba 25. korda. Teiste hulgast ei puudunud ka Heliand.

20180526_1453271535250712869932656.jpg

Seekord oli sündmuse peakorraldajaks Lilian Kapp, kes on ka meie koori kontsertmeister.

20180526_191653189937480513910424.jpg

Pärast kooride ja tantsukollektiivide esinemist läks pidu edasi ansambliga Curly Strings, kellega lauldi ka üks ühine laul. Kontserdi lõpus võis iga soovija sada endle autogrammi või pildi koos ansambli liikmetega.

This slideshow requires JavaScript.
2017.aasta jõuludeks valmis Rae valla kooridelt CD jõululauludega. Kõlavad ka laulud Heliandi esituses. Plaadiesitlus toimus 3.detsembril Jüri kirikus. Kuid sellele eelnes pikk töö laulude harjutamisel ja samuti tuli ette võtta fotosessioon plaadile pildi saamiseks. Selle juures tuli meile appi Alari Allmäe, kelle käe alt sündis foto, mis tutvustab plaadil meie koori.

This slideshow requires JavaScript.


4. juunil toimus Lagedil Betooni tänava korrusmajade vahel suve alguse kontsert. Teiste hulgas astus üles ka Heliand. Esitamisele tulid Gustav Ernesaksa “Helin”,

Veljo Tormise seatud “4 tuntud laulu” ja “Sõnnikulaotamine”, ning Elva laulupeo repertuaarist “Tulgu tuuled”.

IMG_1926.JPG


 

4. ja 5. veebruaril 2017 toimus Tartus, Miina Härma Gümnaasiumis Tuljaku võistulaulmine. Esimest korda oma ajaloos võttis sellest osa ka Lagedi segakoor Heliand. Suur elamus oli osaleda sellisel võistlusel, kuulata teisi koore ja omandada kogemusi.


2016. aasta jõulukontserdid andis Lagedi segakoor Heliand kahes kirikus. Esimene neist toimus Kuressaare Laurentiuse kirikus 10. detsembril ja teine Jüri kirikus 11.detsembril. “Mõtterännak jõuluaega” sisaldas endas laule nii koori, ansambli kui solistide esituses.

Meenutuseks mõned fotoklõpsud.

 

dscn5611
Talvine meenutus suvistest tegemistest Saaremaal, kui käisime avamas R.E.Kreemi mälestustahvlit Kuressaare Kooli seinal.

 


2015_2016 hooaja lõpetas segakoor Heliand ühise väljasõiduga Saaremaale. Teele asuti 19.augusti pärastlõunal, et jõuda õhtuks Kaarma maalinna, kus toimus ühislaulmine koos Reet Linna ja Taniel Varesega.

20160819_212030.jpg

Esinesid ka kohalikud isetegevuslased. Süüdati selle suve viimane lõke. Õhtu lõpetuseks vaimustas kõiki ilutulestik muusikasse. Jaak Joala imelise laulu “Unustuse jõel” saatel süttisid taevas tuhanded värvilised tähekesed, millele lisas võlu ka suur täiskuu.

Pärast ilutulestikku sõitsime ühiselt ööbimiskohta Võhma külamajja ja peagi magas terve koor õiglast und.

Hommikul valmistasime ühise hommikusöögi. Ka see oli omaette elamus, mis pani tundma, et oleme üks suur tore pere!

Kõhud täis, asusime teele Kuressaare poole, et võtta osa vabariigi taasiseseisvumispäevale pühendatud pärgade asetamisest Vabadussõjas langenud saarlaste monumendi jalamile. Kõlasid “Eesti hümn” ja J.Aaviku “Hoia jumal Eestit” koos Saarema ühendatud meeskooriga SÜM.

Edasi suundusime Kuressaare Kooli juurde, kus avati mälestustahvel Saaremaalt pärit R.E.Kreemi auks, kes väliseestlasena hoidis üleval eestlust Kanadas ja organiseeris ka ESTO päevi. Koos meeskooriga kõlas Saaremaa lipulaul. Plaadi avasid Anto Tõrs ja Robert Kreemi noorim tütar Piret Kai King, kes oli selleks puhuks Kanadast Eestisse lennanud.

Plaadi avamisele kooliõues järgnes kontsert koolimaja aulas.Esinesid SÜM, õpilased Lisette Lemba ja Markus Talp, Erich Krieger, Juhan Kangur ja Johannes Tõrs. Heliand esitas teiste seas neli laulu.

Sellega oli koori jaoks päeva ametlik osa lõppenud ja suundusime Salme külla, kus toimus viikingite laager ja rändteater Vaba Vanker esitas teatritüki vanade viikingite elust ja eestlaste pulmakommetest. Sellist naerumaratoni polnud paljud tükil ajal läbi teinud! Seda enam, et vahepeal haarati näidendisse kaasa ka meie koorivanem koos abikaasaga.

Hiljem veetsime meeldivalt aega meie koorijuhi Kuressare kodus, kus meid külalislahkelt vastu võeti, et siis hiljem koos sõita taas ööbimiskohta, kus meid ootas kuum saun, värskelt suitsetatud lestakalad ja ahvenad,Siiri küpsetatud soe kringel, ehtsa saare õllegi proovisime ära! Silja  mängitud akordionihelide saatel oli mõnus koos pika laua taga istuda, laulda ja lugusid vesta.

Kolmanda päeva hommikul oli aega sõita mööda ilusat Saaremaad ja vaadata kuulsaid ja kauneid kohti. Käisime ära Panga pankrannikul ja Kaali järve ääres, uudistasime Kuressaares ja lossimüüridel. Ning õhtul laulsime koos teiste kooride ja solistidega “Vaba rahva laulul”.

Ning oligi otsa saanud meie ühine tore aeg Saaremaal. Kähku autodesse ja praami peale plagama! Hüvasti Saaremaa ja saare rahvas, kindlasti tuleme veel!

Väike fotogalerii imelistest päevadest


11.juunil võttis segakoor Heliand osa Viljandis toimunud segakooride simmanist. Vihmane ilm hirmutas küll publikut, kuid mitte laulurahvast!

 


21. mail toimus järjekordne Jüri Klunker, mis kandis järjekorranumbrit XIII. Seekord toimus see suurejoonelisemalt kui kunagi varem, sest ühtlasi tähistati ka Jüri Muusikaseltsi 150. aastapäeva, Jüri Raamatukogu 110. sünnipäeva ja Rae valla 150. juubeliaastat. Teiste seas sammus rongkäigus ka Lagedi segakoor Heliand.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA
Heliand rongkäigus

Päeva läbivaks teemaks oli “Mis ma leidsin tammikusta”. Lauldi, tantsiti, mängiti pilli, peeti laata ja suurt folklooripäeva.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA
Heliand enne rongkäiku

 

2.aprillil 2016 aastal tähistas Lehtse Kammerkoor  35.sünnipäeva. On traditsioon, et oma “ümmargusi” sünnipäevi tähistavad nad mõne muusikalise etenduse lavaletoomisega. Seekord lavastati Stephen Schwartzi muusikal “Pagariproua”.

Kuna Lagedi segakoori Heliand seovad Lehtse Kammerkooriga soojad sõprussuhted, siis olime ka meie kutsutud külaliste seas esietendust nautimas. Juba Lehtse Kultuurimajja saabudes võtsid meid vastu kenad kolmekümnendate aastate stiilis riietatud prouad. Komplimentidele vastati aga, et veel kenamad on alles tulemas! Nii ka oli! Suurepärane etendus, kus kõik näis täiuslik ja hoolega ettevalmistatud -nii dekoratsioonid, fonogrmmid, tantsud ja muidugi need soengud ja grimm! Rääkimata andekatest lauljatest!

Lisaks etendusele oli teisel korrusel avatud  näitus Lehtse Kammerkoori ajaloost kust oli leida tõeliselt põnevaid eksponaate.

Samuti oli mõeldud ka sellele, et külastajad saaksid tunda ehtsat pagaritöökoja lõhna – nimelt küpsetati kohapeal värskeid saiakesi! Mitmed kohvikud turgutasid külalisi kohvi, tee ja suupistetega.

Õnnnitlejate nimekiri oli nii pikk, et kõiki korraga ei saanudki lava ette lasta, vahepeal võis  ansambli saatel jalga keerutada, et siis taas õnnitlusi kuulata. Õhtu üheks tipphetkeks sai muidugi tohutu suur tort, mis toodi sisse küünlasära ja laulu saatel.

Tort

Heliand tänab Lehtse Kammerkoori kutse eest etendusele ja sellele järgnenud peole Kõik oli nii perfektne ja suurejooneline, et jääb üle ainult ahhetada ja soovida samasugust hoogu ja tegutsemislusti veel paljudeks aastateks!

 

https://www.facebook.com/Lehtse-Kammerkoor-196539163697830/?fref=ts

 

——————————————————————————-

 

8.jaanuari hommikul kell 7.00 astus segakoor Heliand Lagedi koolimaja juures bussi peale ja alustas sõitu St.Peterburgi suunas. Ees ootas läbi koori ajaloo üks vastutusrikkaim ja huvitavaim esinemine – kontsert Jaani kirikus.

afisha_09_01_16

Südames ootusärevus, asusime teele. Reisi korraldaja, reisibüroo Comtour pakkus meile ka mitmekesist kultuuriprogrammi. Meie giid Boris Gorbunov alustas oma põnevat juttu juba eesti radadelt, iga paiga kohta oli midagi huvitavat öelda.

Kui olime Eesti-Vene piiri ületanud, võtsime kõigepealt sihi hoopis Kroonlinna peale. See linn on eesti ajalooga väga tihedalt seotud. Kuulasime lugusid L.Koidula, M.Härma, J.v.Krusensterni, M.J.Eiseni elust. Külastasime Kroonlinna Meremeeste kirikut.

St.Peterburgi poole sõites oli väljas juba pimedaks läinud. Kui linna jõudsime, võtsid meid vastu muinasjutulised vaated Neeva kaldal toretsevast linnast. Valgustatud paleed ja majad näisid lausa ebareaalsetena. Jõuluehtes tänavad tuletasid meelde, et venemaal kestavad veel jõulupühad. Kaunis oli sõita läbi õhtuse linna.

Jaani kirik ootas meid avali ustega. Majutusime kiriku hostelisse. Ja siis linna peale tühjale kõhule leevendust otsima!

Järgmisel hommikul jäi veel pisut aega linnaga tutvust teha. Külastasime mosaiigimuuseumi ja Kaasani katedraali.

Kuid siis oligi aeg hakata Jaani kirikus häält lahti laulma ja proovi tegema. Omajagu tegemist oli helitehnika ülesseadmisega, kuid tänu abivalmis kohalikule kirikutöötajale sai seegi viimaks paika. Suurepärane akustika ja teadmine, et oleme eesti kirikus, andsid juurde julgust ja indu.Veidike veel ja kontsert võis alata!

Rahvas kogunes ja saal sai päris täis. Teadsime, et seal istuvad ka kohalikud eestlased, kes tulid kuulama emakeelset laulu. Kontsert algas.

 

 

Mida laul edasi, seda tugevamaks muutus side lauljate ja kuulajate vahel. See on lausa müstiline, kuidas on lavale tunda, kui publiku süda hakkab avanema! Kui kontsert lõppes, tuli meid tänama kohaliku Eesti Kultuuriseltsi segakoori Kaja esindaja, kellel lausa nutt kurgus.

DSCN5288

Oma tänusõnad ütles ka Heliandi koorivanem Kaire Peterburi Eesti Kultuuriseltsi esimehele Viiu Fjodorovale, Sergei Kirillovile, kes aitas meid helitehnika ülesseadmisel ja hosteli perenaisele.

Ei pääsenud me ka lisaloota. Publik otsustas, et tahab veelkord kuulata A.Adami  Jõuluööd.

Kui publik oli lahkunud, sai tehtud ka ühispilt, kus kõik asjaosalised peal.

DSCN5296

Pärast kontserti sõidutati meid lõunasöögile Maria kirikusse. See on Soome kirik Petrburis, kus lahked soome prouad pakkusid maitsvat toitu .

20160109_161755.jpg

Kõhud täis söödud, jätkasime linna vaatamisväärsustega tutvumist. Käisime Peeter-Pauli kindluses ja tahtsime jõuda ka Iisaku katedraali, kuid see oli juba suletud. Tekkinud vaba tunnike kulus aga parasjagu ära mööda linna ekslemisele, kui püüdsime leida oma õhtusöögikohta Tcshaikovsky restorani. Selgus, et tema on vahepeal asukohta vahetanud! Leidsime uue asukoha üles täpselt õhtusöögi ajaks. Meid ootas pidulik laud ja vene folklooriprogramm, mis oli tõeliselt naerutav ja huvitav.

20160109_191516.jpg

20160109_192234.jpg

Kaasa tõmmati ka meie rahvast, nii et tants ja laul käis täies hoos. Mõni mees õpetati isegi sekundiga balalaikat mängima! Kui programm lõppes, võtsime ise laulu üles ja taas kord kõlas väljasõitudel lemmikuks saanud “Sirjelind”.

Tagasi hostelisse jõudes ei olnud kellelgi veel tahtmist magama minna. Kogunesime kõik ühte suuremasse tuppa ja rääkisime seal möödunud lauluaastast ja ka tulevikuplaanidest.

Järgmisel hommikul jätkusid meie avastusretked Peterburis. Seekord viis tee, või õigemini küll meie giid Boris, meid Tarbekunstimuuseumi, mis ühtlasi on ka Parun Stieglitzi kunstikool. Ringkäik muuseumis oli huvitav, näha sai erinevaid tarbeesemeid läbi ajaloo, alustades nukkudest ja lõpetades ahjudega. Ringkäigu lõpetuseks laulsime meie toredale vastuvõtjale tänutäheks laulu. Ega vist sellist tänu kuigi tihti ei saagi!

Külastasime ka eelmisel õhtul suletud olnud Iisaku katedraali, mis jättis unustamatu elamuse. Ja juba oligi aeg minna lõunat sööma ja siis juba koduteele.

Pikk õhtu eelmisel päeval avaldas oma mõju ja kodutee algus kulges nii mõnelgi bussis tukkudes. Kuid pärast piiri ületamist oli väsimus nagu peoga pühitud ja laulud hakkasid kõlama! Muidugi ei jäänud ütlemata ka tänusõnad meie reisi korraldajatele Urve Joostile ja Boris Gorbunovile, samuti meie koorivanemale Kaire Maalile.

Oli tõesti meeliülendav ja tore reis!

 

————————————————————————

 

20. detsembril toimus Heliandi jõulukontsert Loo kultuurikeskuses. Publikule läksid laulud hinge, pisargi tekkis silmanurka. Südamesse läks seegi, et lisaks kultuurimaja rahvale tänasid meid ka meie armas endine koorivanem Viive, kes meiega praegu koos ei laula, ja Loo Kammerkoori esindus. Ka koor tänas pärast kontserti oma eestvedajaid ja abilisi.

20151220_170440
Dirigent Silja Tammeleht
20151220_170208
Hääleseadja Siiri Tammeleht
20151220_170312
Kontsertmeister Lilian Kapp

Viimane kontsert samast sarjast toimub St. Peterburgi Jaani kirikus 9.jaanuaril 2016.

Kontserdi lõpulaul You raise me up.

——————————————————————–

17. detsembril toimus jõulukontsert Ravila Mõisa Härrastemajas. Sellises eksklusiivses paigas pole Heliand veel esinenudki. Haruldane akustika ja eriline, pisut müstilinegi keskkond muutsid esinemise just lauljatele eriti meeldejäävaks. Südantsoojendav vastuvõtt pärast kontserti lisas õhtule veelgi rohkem jõuluhõngu. Suur tänu!

————————————————————-

Aasta 2015 on muusika-aasta. Harjumaa segakooride dirigendid korraldasid sel puhul suurprojekti, millest võtsid osa Harjumaa Keelpilliorkester ja 11 segakoori, kelle hulgas ka Lagedi HELIAND.

Esimene proov toimus juba kevadel. Täishoo said aga proovid sisse oktoobrikuus, kui kord Kosel, kord Keilas, said kokku kõik koorid, et harjutada koos Ola Gjeilo ja Franz Schuberti loomingu pärleid.

Kontserdid toimusid Viimsi Püha Jakobi kirikus, Keila Muusikakoolis ja kõige tipuks Niguliste Muuseum-Kontserdisaalis.

Heliand Niguliste kirikusMeie väikese koori jaoks oli Nigulistes laumine hingematvalt suur elamus. Sellise akustikaga ja pungil täis publikuga saalis ei saa just kuigi tihti esineda. Enne kontserti oli meeleolu just selline ärev, rõõmus ja kokkuhoidev nagu sellelt pisut hämaralt pildilt näha.

Enne esinemist Nigulistes Kontserdi alguses esitas Harjumaa Keelpilliorkester Veljo Tormise muusikat filmisüidist “Kevade”. Dirigent Taavi Kull. Ei saa mainimata jätta ka seda, et keelpillidele lisaks kuulsime orkestris ka flööti, millel mängis meie oma Lagedi tüdruk Riste Kaaret.

Järgmisena tuli ettekandele Ola Gjeilo “Dark Night of the Soul”. Dirigent Taavi Kull, pianist Sten Heinoja, sopran Kristina Vähi.

Viimasena kõlas aga Franz Schuberti “Missa G-duur”, mida dirigeeris Hando Põldmäe.

Kontserdi salvestust saab vaadata juuresolevalt lingilt:

https://www.youtube.com/watch?v=B9pQQZMY_Ds&feature=youtu.be


 

Sellel aastal otsustas HELIAND võtta vastu ka ühe pisut suurema väljakutse ja osaleda suvel Riias toimuval Põhja- ja Baltimaade Koorifestivalil. Kerge see ei olnud, sest laulda kõikides põhjamaade keeltes on eestlase jaoks päris paras pähkel. Aga pureda me selle võtsime ja kohe pärast jaanipäeva ka Riia poole teele asusime. Et buss korralikult koorilauljaid täis saaks, sai kampa võetud ka Keila segakoor La & Do.

Väike kosutus Ikla piiripunktis
Väike kosutus Ikla piiripunktis

Riias sai kumbki koor endale isikliku abilise, kes aitas nõu ja jõuga, juhatas õigel ajal õigesse kohta. Meie kooril vedas aga eriti, sest tütarlaps, kes meie giidiks sai, oli õppinud koolis eesti keelt ja temaga oligi täitsa võimalik suhelda ka meie emakeeles!

Meie giid Katriina
Meie giid Katriina

Kui mõlemad koorid olid ennast hotellidesse ära mahutanud, sõidutas bussijuht Peeter meid Riia kesklinna, kus õhtul pidi toimuma festivali avakontsert. Et aga sinnani veel paar tunnikest aega jäi, siis viis Katriina meid väikesele ekskursioonile Riia vanalinna.

Jalutuskäik Riia vanalinnas
Jalutuskäik Riia vanalinnas

Siis sai tehtud ka esimene grupipilt.

HELIAND Riia vanalinnas
HELIAND Riia vanalinnas

Riia on ilus linn. Kuulsime huvitavaid legende ja nägime kauneid maju ja väljakuid. Ühte lillekompositsiooni oskas ka meie koorivanem ennast väga kenasti sobitada.

Koorivanem lillepõõsas
Koorivanem lillepõõsas
Kolm Venda
Kolm Venda
Keskpunkt
Keskpunkt
Tasta boonus kohvikus!
Tasuta boonus kohvikus!
Eesti presidenti meenutav kivikuju
Eesti presidenti meenutav kivikuju

Lõpuks jõudsime ühe kauni purskkaevu juurde. Koorilauljad jäävad ikka koorilauljateks – ega ei suuda kaua vaikida, ikka tuleb laul lahti lüüa! Nii ka seal, Riia kesklinnas, tuli tahtmine “Sirjelindu” laulda. Dirigent andis hääle kätte ja nii ta kõlama hakkaski. Meie üllatuseks kõlas laulu lõppedes ka aplaus! Inimesed olid kuulama jäänud ja plaksutasid meile rõõmsal meelel!

Jõudsime veel ka kõhud täis süüa ja siis avakontserdile. Läti sõjaväeorkester esitas kõigi osavõtvate maade parimaid lugusid. Eesti loona kõlas Heino Elleri “Kodumaine viis”. Väga kaunis.

Ka iga maa koorid olid avakontserdil esindatud. Eestist astus lavale Tartu Ülikooli Kammerkoor.

Läti televisioon tegi ka intervjuusid osvõtjatega. Ka Heliand andis oma väikese intervjuu.

Ilm läks tasahilju pimedaks ja kontsert laval järjest põnevamaks. Mängu tulid ka videoklipid ja muud efektid. Kuid iga asi saab ükskord otsa ja nii jõudis õhtusse ka meie esimene päev festivalil. Buss sõidutas meid tagasi hotelli, et järgmiseks päevaks end korralikult välja puhata saaksime.

Teise päeva hommik viis meid huvitavatesse töötubadesse. Siin jagunes meie koor kaheks – osad soovisid minna Taanist pärit Jesper Holmi loengusse “How do we make that marvelous jazz sound in a choir”, teine osa aga kuulas Soome lektori Sören Lillkungi loengut “All sounds can be produed in a heaty way”. Pärast muljeid vahetades tuli välja, et mõlemad töötoad olid olnud harukordselt huvitavad ja kaasakiskuvad, kahju oli isegi lõpetada.

Kuid ees ootas veel paljugi. Kiire kehakinnitus, siis hotelli riideid vahetama ja paraadile!

Sõidame paraadile!
Sõidame paraadile!

Koos teiste Eesti kooridega Riia tänavatel marssida oi ikka päris uhke! HELIAND mõtles välja ka oma slogani, mida aegajalt skandeerisime.

VARVAS JA KAND, VARVAS JA KAND,

SIIT TULEB LAGEDI HELIAND!

Teiste seas ka HELIAND
Teiste seas ka HELIAND
HELIAND enne rongkäiku
HELIAND enne rongkäiku

Rongkäik kulges lõpuks Riia keskväljakule Vabadussamba juurde, kuhu rivistusid kõik osavõtvad koorid. Ühiselt lauldi Läti helilooja Martinš Braunsi laulu “SAULE, PERKONS, DAUGAVA”, mis on läti rahva jaoks sama püha kui meile näiteks “Ta lendab mesipuu poole”. Kaunis õhtu suures sõbralikus seltskonnas!

Kell 18.00 aga algas Mežaparki vabaõhulaval suur üldproov pühapäevaseks kontserdiks.

Kolmas päev. Festivali raames toimusid Bauskas, Cesises, Jurmalas, Ogres, Siguldas ja Tukumsis kontserdid ja rongkäigud. Seda päeva kutsuti regiooni päevaks. HELIAND oli esinemispaigaks valinud Sigulda.

Päev Siguldas algas ekskursiooniga. Üks värvikamaid kohti tundus Sigulda keppide park, kus neid igas suuruses ja asendis näha oli. Taas sobiv paik grupipildi jaoks!

HELIAND Siguldas
HELIAND Siguldas

Giid Madara rääkis meile ka Sigulda ajaloost.

Ekskursioonijuht Madara
Ekskursioonijuht Madara
Sõbrad koorist La & Do
Sõbrad koorist La & Do

Lossiõuel mängis üks nooruke moosekant flööti, väga ilusti! Võtsime temagi pildi peale!

Flöödimängija
Flöödimängija

Keila ja Lagedi

Edasi suundusime Gauja jõe ürgoru kaldale, kus sõidab kuulus Sigulda rippraudtee. Ise seekord sõitma minna ajapuudusel ei saanud. Kuid käisime sõitmas Sigulda seikluspargis köisraudteel, mis oli ka väga suur elamus. Kuna meile avanes imekaunis vaatepilt mäeharjalt orgu, siis tuletas see meelde Austria mägesid ja joodeldamist. Nii siis kaikuski peagi kõrgel õhus austria lauluke  – HELIAND joodeldas mäe kohal rippudes!

Siis aga oli aeg kõndida Sigulda kirikusse, kus andis kontserdi Soomest pärit kammerkoor Ahjo Ensemble, dirigent Paavo Hyökki. Meie suureks hämmastuseks ja heameeleks kuulus kaheksast ettekantud teosest lausa neli eesti heliloojate loomingusse! Soome koor esitas muu hulgas ka Andres Lemba, Cyrillus Kreegi, Arvo Pärdi ja Veljo Tormise loomingut!

Pärast kirikukontserti kiire piknik muruplatsil ja edasi viis tee Sigulda raudteejaama, kus iga koor sai soovi korral ette kanda ühe lemmiklaulu oma repertuaarist. HELIAND valis seleks Ed. Oja “Lauliku”, mis kõlas rongijaama trepil päris vägevalt. Meie sõbrad Keila koorist esitasid rahvaliku laulu “Istsõ ma maailma veerekese pääle”.

Ja taas oligi aeg hakata rivistuma rongkäiguks, sest ka Sigulda regioonipäeva kontsert ei saanud toimuda ilma paraadita!

Rivistus
Rivistus
Lips sirgeks!
Lips sirgeks!
Aga koorijuhi jalad olid väsinud...
Aga koorijuhi jalad olid väsinud…
Ei mingit väsimust enam!!!
Ei mingit väsimust enam!!!

Sammusime rongkäigus eelviimastena, meie taga vaid Sigulda koor. Nemad olid aga oma kodulinnas nii laulualtid, et päris raske oli nende laulus vahet leida, et siis ka oma hääled valla lüüa! Siiski said “Kungla rahvas” ja “Tuljak” ikka ära lauldud! Lauluga jõudsime ka Sigulda vabaõhulavale, kus pärast nelja Läti kooride laulu asusidki lavale ühendkoorid. Kontsert sai vägev! Kõik koorijuhid kutsuti lõpuks lavale ja kingiti lilli. Ka meie dirigendid olid need auga välja teeninud!

Silja Tammeleht
Silja Tammeleht
Ilona Laido
Ilona Laido

Pärast kontserti toimus pidulik õhtusöök vabas looduses. Lauakatmist oodates lõime jälle laulud lahti. Giid Katriina õpetas meile ka ühe lätikeelse lastelaulu, mille sõnad ta Eve festivalilaulikusse üles kirjutas. Ilmselt võtame selle järgmisel hooajal oma repertuaari (-: !

Õhtusööki oodates
Õhtusööki oodates

Loobusime võimalusest osaleda Sigulda kontserdi järelpeol, sest kell oli juba hiline ja järgmisel hommikul ootas ees pikk päev varakult algava peaproovi ja õhtul toimuva lõppkontserdiga. Kuid teel hotelli ei vaibunud bussis lauluviisid hetkekski! Oli meil ju kaks koori ja kaks dirigenti, eelneva suve laulupeolaulud kõigil selged…

Pühapäeva hommikul varane äratus, sest juba kell üheksa algas proov Mežaparki laululaval. Kuuma päikese all kestis see kella kolmeni.

II alt päikesepaistes
II alt päikesepaistes

Kuid õhtune kontsert oli seda vaeva igati väärt! Laulud said päris selgeks ja laulda sai täiel rinnal!

Finaalis lendasid pärjad
Finaalis lendasid pärjad

Emotsioonidega täidetult kogunesime pärast kontserti bussi juurde, et tänada kõiki, kes selle vahva elamuse võimalikuks saamise eest seisnud olid.

Meie armas eesti keelt kõnelev grupijuht Katriina
Meie armas eesti keelt kõnelev grupijuht Katriina
Koorivanem Kaire
Koorivanem Kaire
Bussijuht Peeter ja dirigendi abi Siiri
Bussijuht Peeter ja dirigendi abi Siiri

Ja kõige suuremad tänud muidugi meie dirigendile Siljale, kes ei kaotanud meisse ka raskemate laulude õpetamisel usku!

Elagu Silja!
Elagu Silja!

Segakoor HELIAND tänab toetajaid:

Eesti Kultuurkapital

Rae Kultuurikeskus

Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA


18.aprillil tulid Lagedi koolimajja kokku koorilauljad Lagedilt ja Lehtsest. Toimus kevadine kontsert ” Sillad”. Sildu loodi igasuguseid – eestimaise ja välismaise muusika vahel, tänapäeva ja kauge orjaaja vahel, dirigentide ja lauljate vahel.

Alguses kõlasid ühislauludena “Tuulevaiksel ööl” ja “Oma saar”.

DSCN3432

Seejärel rõõmustasid Lehtse Kammerkoori lauljad meid poplaulude seadetega ning esitasid ka võimsa jazzmissa, B.Chilcotti ” A Little Jazz Mass”. Kontsertmeistriks andekas noormees Teno Kongi.

DSCN3434

Lagedi segakoor oli välja valinud oma lemmiklaulud pea seitsme tegutsemisaasta lõikest. Huvitav on see, et lemmikute hulka sattusid just eesti heliloojate teosed. Ja kuidagi ei saa ka märkimata jätta, et meie kontserdil osales ka päris ehtne šamaani trumm, mis kõmises müstiliselt saates Veljo Tormise “Pärismaalase laulukest”. Ehedus garanteeritud, sest trumm kuulub heliloojale endale!

Kontserdi lõpuks kõlas veel üks ühislaul, mis viis meid mõttes tagasi möödunud suvesse, laulupeole. “Puudutus” oli see kaunis laul, mis meid kõiki puudutas ja kõlas kahe koori ühenduses kaunilt ja südamesseminevalt.

Pärast vastastikku väikeste meenete jagamist ja Lagedi Kooli kauaaegse pedagoogi Riina Noore tänusõnu koguneti veelkord lavale, et teha seal üks ühine pilt.

DSCN3452

Pildil Lehtse Kammerkoor koos dirigentide Tiiu Tikkerberi ja Jaanus Väljaotsaga ning kontsertmeister Teno Kongiga, Lagedi Segakoor koos dirigent Silja Tammelehega ning ehtsa šamaani trummiga.

Kontsert sai läbi, aga sellega veel sõpruskohtumine ei lõppenud. Seltskond liikus edasi Lagedi Vabadusvõitluse Muuseumisse, kus toimus ühine õhtusöök ning huvitav ekskursioon Johannes Tõrsi eestvedamisel.

DSCN3473

Ühine pilt sai tehtud ka rippsilla peal, et anda veelgi suuremat mõtet meie kontserdi nimele “Sillad”

DSCN3468

Suured tänud majaperenaisele Tiiu Madissoonile, kes hoolitses selle eest, et laud kenasti kaetud oleks! Samuti tänud meie väsimatutele mängujuhtidele Anne-Ly Allosele ja Neeme Kuuskmaale, kes ei lasknud kellelgi hetkekski igavust tunda!

DSCN3480DSCN3488DSCN3490

Ja muidugi suured tänud külalistele, kes võtsid vaevaks pika maa maha sõita ja meid oma kauni lauluga rõõmustada! Olgu mainitud, et laulud ei lõppenud meil ka pidulauas!

Jääme ootama uusi kohtumisi!

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

31.oktoobril toimus Lagedi koolimajas “Küünlavalgusõhtu”, kus kontserdi andsid segakoor HELIAND  ja ansambel AnnabRe naabervallast Jõelähtmest.

AnnabRe
AnnabRe
Külalisi kuulamas
Külalisi kuulamas
HELIAND
HELIAND

Pärast kontserti võttis õhtu juhtimise üle Tiia Paist. Tema akordionimängu ja laulu saatel sai kaasa laulda ja jalga keerutada.

IMG_2248

Tiia Paist
Tiia Paist

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

18.septembri õhtupimeduses kogunes HELIAND Lagedi rippsillale, et läbi viia fotosessioon. Mõte tekkis sellest, et Eesti Segakooride Liidul on juubeliaasta ja selle puhul antakse välja kalender, kus iga kuu juures on ühe koori pilt. Otsustasime ka HELIANDI pildi konkursile saata. Nii siis koguneski laulurahvas tõrvikutega sillale ja pildistamine läks lahti. Fotograafideks kaks noort meest, Ivo ja Silver. Siin siis mõned pildid.

18.09.2014 022
Tuletunnel
Laulus on hoogu
Laulus on hoogu
Lauluhäält õngitsemas
Lauluhäält õngitsemas
Sillal sillas
Sillal sillas
Pisut pühalik
Pisut pühalik
Veidi vallatu
Veidi vallatu
Koorijuht Silja
Koorijuht Silja

Fotod said tehtud. Aga ega laulurahvas niisama laiali minna ei saa ju! Koorijuht andis hääle kätte ja Lagedi sügisõhtus kõlas laulupeo meenutuseks hoogne “Tuljak”. Rattaga möödasõitev noormees seisatas ja kuulas, lubades ka koori laulma tulla! Tulge aga, Heliand alustab oma kuuendat hooaega!

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

29. augustil toimus Laulasmaal suvelõpu festival PÄRTLIPÄEVA PÄRLID. Sellest võttis osa ka HELIAND.

Eelkõige soovisime kaasa lüüa öölaulupeol, mis pidi toimuma Laulasmaa mererannas lõkketule paistel. Siis aga avanes võimalus osaleda ka noorte teatraalide kollektiivi etenduses “Reliikvia” ja viis vaprat kooriliiget, kes ei olnud parajasti tööga hõivatud, seadsidki autonina juba hommikul Laulasmaa poole, et osa võtta proovidest ja näidendi massistseenidest. Ülejäänud lauljad liitusid õhtul pärast tööpäeva lõppu.

Kogu möll toimus noortelaagri KUTIMUTI territooriumil. Nii palju entusiastlikke inimesi ja tegusaid noori! Sellises seltskonnas lihtsalt ei saa jääda ükskõikseks! Kooriproovid Raul Talmari ja Hirvo Surva käe all olid mõne laulu õppimisel küll rasked, aga mitte hetkekski igavad.

Noortelaager pakkus osalejatele lõunaks sooja suppi, mis oli väga maitsev, ahvatles lausa retsepti küsima. Ja üllatusena said lauljad õhtul ka vägeva portsu risotot õhtusöögiks. Aitäh noortelaagri superkokkadele!

Viis esimest
Viis esimest

Rae valla kooridest võttis festivalist osa ka Patika Segakoor. Selline tore tunne, justkui oleks “omasid” kohanud!

Leidsime eest ka Patika Külakoori liikmeid
Leidsime eest ka Patika Külakoori liikmeid

Omaette elamus oli Toomas ja Inga Lunge kontsert koos Tõnu Raadikuga. Nii vahetu ja mõnus õhkkond saab tekkida vaid siis, kui esitajad laule ise naudivad ja ennast laval hästi tunnevad. Nii oligi!

Toomas ja Inga Lunge koos Tõnu Raadikuga
Toomas ja Inga Lunge koos Tõnu Raadikuga

Pärast kontserti saabuski see hetk, kui noored näitlejad oma etendusega välja tulid. Tublid osatäitjad olid suutnud üheksa päevaga lavastaja Inga Lunge käe all selgeks saada vägeva tüki, mis pakkus nii äratundmisrõõmu kui ka üllatusi.

Etendus tõrvikuvalgel
Etendus tõrvikuvalgel

Massistseenides olid siis ka HELIAND-i lauljad lauludega “Pistoda laul” ja “Põgene, vaba laps”.

Õhtu lõpuks suundus tõrvikutega rongkäik Laulasmaa randa, kus liivale süüdati lõke ja toimus öine laulupidu. See ei ole tavaline laulmine, kui taustaks loksuvad merelained ja valgust näitavad tõrvikud, lõke ja üksik täht! Selline kogemus on eriline!

Hirvo Surva...
Hirvo Surva…
...ja Raul Talmar öiste lauljate ees
…ja Raul Talmar öiste lauljate ees

Meie väike segakoor sai ühe erilise ja südantsoojendava kogemuse. Nüüd on aeg suvi lõppenuks lugeda, peagi algab uus hooeg.

Segakoor HELIAND Laulasmaal
Segakoor HELIAND Laulasmaal

Fotod: Eve Kaaret ja Jaanika Petti

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

5. juulil saabus lõpuks see kõige oodatum hetk – Lagedi segakoor Heliand oli jõudnud LAULUPEOLE!

AJA PUUDUTUS PUUDUTUSE AEG ilutses kõikide osalejate käsivarrel ja see pidu ei jätnud tõesti mitte kedagi puudutamata.

10514287_10203017667737488_3422366356304486975_o

Lagedi on lage maa, see laulurahvast kasvatab
Lagedi on lage maa, see laulurahvast kasvatab!

Nii nagu viimasel ajal kombeks, tegid ka osad Heliandi häälerühmad peomelus “selfisid”.

Sopranid
Sopranid
Tenorid
Tenorid
Aldid
Aldid

Lagedi segakoor Heliand tegi oma kodukohale ajalugu, käies 2014. aastal Lagedi esimese täiskasvanute koorina laulupeol.  XXVI laulupidu  AJA PUUDUTUS. PUUDUTUSE AEG  on puudutanud meie hinge.

10304785_10203017424771414_1975302841665054165_n

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

4. juulil algas segakooride jaoks tööaeg – proovid laulukaare all. Pikk päev möödus linnulennul, sest toredas seltskonnas möödub ka ootamise aeg lõbusalt.

014 10534773_10202990869587551_2077311397111169441_n

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

3. juulil jõudis laulupeotuli oma teekonnal ka Rae valda. Heliand tervitas tule tulemist Lagedi kiigeplatsil koos Jõelähtme valla lauljatega.

IMG_3025 IMG_3028 IMG_3046 IMG_3052

IMG_3079

Pärast tule üleandmist ei raatsitud veel laiali minna, terve koor võttis kohad sisse külakiigel ja kõlama hakkas ” Tuljak”. Ei jäänud laulmata ka laulupeo nimilugu “Puudutus”.

IMG_3109…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

20. mail saime teate, et HELIAND PÄÄSEB LAULUPEOLE!  Seda rõõmusõnumit olime küll kaua oodanud ja lootnud, nüüd on see lootus täide läinud.  “Aja puudutus. Puudutuse aeg.”, Nüüd puudutab see ka Lagedi segakoori. Oota meid, laulukaar, me tuleme!

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

3. jaanuaril toimus Vabadusvõitluse Muuseumis Heliandi ja Jüri Perekoori ühine jõulupidu. Perenaine Tiiu oli katnud uhke laua. Õhtu möödus lauldes, tantsides ja mängides. Ka üks hiline jõuluvana jõudis veel enne põhjamaale minekut meie peolt läbi astuda. Tänud Tiiule, kes hoolitses suupistete eest, peremees Johannesele lahke ruumipakkumise ja laheda seltskonna eest, Kajale väsimatu akordionimängu eest, Anne-Lyle mängude korraldamise ja jõuluvana kohalemeelitamise eest, Arnele küüdipakkumise eest ja kõigile lauljatele nii Lagedilt kui Jürist mõnusa seltskonna eest!

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

20. detsembril Jüri kirikus “Teeliste jõululood”. Kontsert Lagedi kooli õpilaste ja segakoori Heliand osavõtul.

DSCN2503
Nüüd küünla me süütame taas
DSCN2504
Lagedi segakoor Heliand
DSCN2509
Tarmo Kasak ja Gert Oolman
Denis Grintšuk
Denis Grintšuk
DSCN2507
Kaur Kaaret, Arthur Prits, Uku Tonsiver, juhendaja Kuuno Kasak
DSCN2522
Riste Kaaret
V klassi ansambel
V klassi ansambel
Tuleviku Heliand ( lauljate lapsed) Merilyn Kasemets, Kaur Kaaret, Marek Eesaru, Silver Allos
Tuleviku Heliand ( lauljate lapsed) Merilyn Kasemets, Kaur Kaaret, Marek Eesaru, Silver Allos
Siiri Koel
Siiri Koel

DSCN2538

Tänusõnad Jaanika Pettile, kes kujundas meile kauni plakati ja kavalehed, ning Kruuli Trükikojale, kes need meie jaoks valmis trükkis!

HEAD UUT AASTAT KÕIGILE !

——————————————————————————————————————————————————————-

23. novembril 2013 helises Lagedi koolimajas koorilaul. Toimus segakoori Heliand kontsert, millele nimeks pandud “Südamesoojuse laulud”. Kõlasid laulud ja muusikapalad, mis aitavad meil meeles pidada – kõige tähtsam siin ilmas on see, et märkaksime ilu enda ümber, et armastaksime oma kodu ja kalleid inimesi, et hooliksime neist, kes meie kõrval.

Segakoor Heliand
Segakoor Heliand
Dirigent Silja Tammeleht
Dirigent Silja Tammeleht
V.Osila ja Ü.Alo luulet luges Siiri Koel
V. Osila ja Ü. Alo luulet luges Siiri Koel
Riste Kaaret esitas G.PH.Telemanni Fantaasia sooloflöödile
Riste Kaaret esitas G. Ph. Telemanni Fantaasia sooloflöödile
Helena Ojabstein klaveril esitas Paul de Senneville, Olivier Toussaint`i
Helena Ojabstein klaveril esitas Paul de Senneville, Olivier Toussaint’i “Adelinale”
“Tuulevaiksel ööl”, kitarril saadab Sass Torjus
Tänusõnad koorile lausus Johannes Tõrs
Tänusõnad koorile lausus Johannes Tõrs
Tänusõnad Lagedi Kooli kauaaegselt pedagoogilt Riina Noorelt
Tänusõnad Lagedi Kooli kauaaegselt pedagoogilt Riina Noorelt
Kingitus koorile- tort kauaaegse koorivanema Viive Lillemäe pere poolt
Kingitus koorile – tort kauaaegse koorivanema Viive Lillemäe pere poolt
Tänusõnad ka koori poolt. Koorivanem Kaire Maal
Tänusõnad ka koori poolt. Koorivanem Kaire Maal

Pärast kontserti ei pidanud publik kohe laiali minema, sest muhe pillimees Priit Laatre lõi lahti pillilood Teppo lõõtspillil, pannes rahva kaasa laulma ja tantsima. Kes ei tahtnud tantsida, võis mõnusalt kohvilaua taga istuda ja muusikat nautida.

Priit Laatre Teppo lõõtspillil
Priit Laatre Teppo lõõtspillil
Tantsuhoos
Tantsuhoos…
DSCN2288
…ja lauluhoos

Laulu ja pillimängu kostus Lagedi koolimajast kella kümneni õhtul. Viimased pidulised istusid ühises ringis suure laua taga. Tuli välja, et seltskonnas domineerisid ühelt poolt saarlased ja teiselt poolt võrukad. Nii  juhtuski, et Saaremaa naised õpetasid Võrumaa meestele saare laule ja vastupidi. Oli väga vahva ja meeleolukas õhtu.

Segakoor Heliand ja Lagedi Alevikuselts tänavad toredat publikut ja pillimees Priit Laatret, kelle ehe rahvuslikkus tõi õhtusse mõnusa ja südamliku õhkkonna!

—————————————————————————————————————————————————————

25. oktoobril toimus Rae Kultuurikeskuses vene filmimuusikale pühendatud kontsert. Artistidena astusid üles lauljad Rae valla erinevatest kollektiividest, aga ka tuntumad solistid, nagu Jaan Elgula ja Sulo Tintse. Lagedilt võtsid kontserdist osa segakoori HELIAND lauljad Anne-Ly Allos, Kaire Maal, Ülle Allmäe ja Risto Eesaru. Et aga üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna, siis siin väike fotoreportaaž lavalt ja lava tagant Lagedi lauljate silme läbi.

Stenka Razin lava taga ( Risto Eesaru )
Stenka Razin lava taga
( Risto Eesaru )
IMG_2304
Stenka Razin koos kassi ja koeraga Volga jõel aerutamas
( Tiia Paist, Risto Eesaru, Kaire Maal )
Tak že kak vse ( Kaire Maal ja Ülle Allmäe)
Tak že kak vse
( Kaire Maal ja Ülle Allmäe)
Lava taga antakse Alla Pugatšovle veel viimane lihv. ( Anne-Ly Allos)
Lava taga antakse Alla Pugatšovale veel viimane lihv
( Anne-Ly Allos)
et saaks laval särada!
et saaks laval särada!
Ka pillimehed vaatavad staari heldimusega...
Ka pillimehed vaatavad staari heldimusega…
...ja publik toob lavale roose
…ja publik toob lavale roose
Mileedi tuunimine enne lavale minekut
Mileedi tuunimine enne lavale minekut
Ei puudu ka tätoveeritud liilia
Ei puudu ka tätoveeritud liilia
Mileedi krahv Rochefort lauluhoos ( Anne-Ly Allos ja Risto Eesaru
Mileedi ja krahv Rochefort lauluhoos
( Anne-Ly Allos ja Risto Eesaru )

Kontsert oli väga meeleolukas ja publik lausa vaimustuses. Väikest ülevaadet saab vaadata ka YouTube-i vahendusel.

———————————————————————————————————————————————————————————————————–

Harju maakonna laulu- ja tantsupidu “Ajamustrid” 01.06.2013 Keilas.

Hommik algas varakult. Juba enne kella seitset väljus Lagedilt raudtee juurest buss, kuhu mahtusid nii Lagedi lauljad kui ka Jüri tantsijad. Kui meie bussi peale jõudsime, olid Lustilised juba platsid sisse võtnud. Natukene ootamist, et kõik tulijad ikka peale jõuaks ja läkski sõit Keila poole lahti. Varasele ajale vaatamata olid kõik virged ja rõõmsad. Ilus ilm ja lahke päike ju lausa meelitasid hea tuju välja!

Keilasse jõudsime varakult, isegi infolett polnud veel avatud. Tegime endale pesa pinkide peale, ei olnud hullu sellestki, et need veel kastest niisked olid. Saime kätte oma toidutalongid ja õige pea oligi aeg lavale minna, et prooviga pihta hakata. Jätsime oma dirigendi pingile istuma ja sättisime end lavale, igaüks oma häälerühma juurde. Nii palju rõõmsameelseid inimesi ümberringi, laulud lausa kippusid iseenesest huultelt valla! Mõnda laulu tuli tantsijate tarvis mitu korda läbi laulda, et nad oma liikumise paika saaks. Vaesed sopranid pingutasid kõrgeid noote pikalt ja põhjalikult, aga lõpuks oli ka tants paigas ja saime prooviga edasi minna.

Proovid kestsid kahes osas, vahepeal saime ringi käia ja pinkidel puhata. Mõni viskas koguni pingile pikali. Meie mehed olid vist varajasest tõusmisest veidike unised ja püüdsid ennast külili visata, aga rõõmsatujulised ikkagi!

DSC09226
Unised, aga rõõmsameelsed

Pärast proovi jõudis kätte söögiaeg. Meid võttis Keila Gümnaasiumis vastu hiigelpikk toidujärjekord! Tundus, et sellel ei tule iialgi lõppu. Aga ühiselt sabas seistes hakkas jutukera hargnema, nalja ja naeru jätkus küllaga ning järsku avastasime, et olemegi juba toiduleti ääres! Söögipoolisest puudu ei tulnud, üha uusi ja uusi potitäisi kanti letile. Kõhud said väga korralikult täis ja pärast sõime veel jäätist ka peale. Seda jagati kõikidele kollektiividele tasuta. Mmmmmaitsev! Kuumal suvepäeval kulus marjaks ära!

Enne rongkäiku oli veel vaba aega. Leidsime endale platsikese lava taga, istusime mättale jäätist sööma ja külma jooki jooma. Vilus oli mõnus olla! Siis jõudis kätte aeg sinised laulupeopluusid punaste kleitide vastu välja vahetada. Aga kuna lauljatele polnud garderoobe ette nähtud, siis pidime sellega sealsamas metsatukas hakkama saama! Au meie džentelmenidele, kes meid oma pintsakutega varjasid ja ise silmad kinni panid! Kihku-kähku oli vorm vahetatud!

425272_575993205757161_1745379343_n

Ja oligi aeg asuda teele rongkäigu kogunemiskohta. Joondusime Viljari järgi, sest temal näis Keila linn väga selge olevat! Lauluga ja naljaga kõndisime mööda tänavaid, vahetevahel Viljari käest küsides: “Kas me oleme ikka õigel teel?” Me olime õigel teel! Peagi nägime sõpru Jüri Perekoorist, kes enne meid olid kohale jõudnud ja ennast mõnusalt kõnnitee äärele vilusse istuma sättinud. Nendest tasus eeskuju võtta!

DSC09236
Rongkäiku oodates

Oodates tekkis ka paras moment teha üks grupipilt. Selleks palusime appi mööduva noorpaari, nii saime kõik pildile jääda!

Heliand 1.juunil 2013 Keilas
Heliand 1.juunil 2013 Keilas

Et aeg lõbusamalt mööduks, lõime oodates laulud lahti. Aga meie tantsulõvile Viktorile sellest ei piisanud, tema krahmas endale partneri ja näitas, kuidas marsirütmis fokstrotti saab tantsida!

Fokstrott marsitaktis
Fokstrott marsitaktis

Ja hakkaski rongkäik liikuma. Esmakordselt teiste Rae valla kollektiivide seas ka meie armas Heliand!

Uhkelt teiste seas!
Uhkelt teiste seas!

Läbi linna marssida oli ülev tunne. Ja leidus pealtvaatajate seas ka neid, kes meie väikest koorikest tervitasid! Rõõm oli kuulda tervitust ka selja tagant, sõpradelt Jüri Perekoorist! Elagu Jüri Perekoor!

Pidu hakkab!
Pidu hakkab!

Helitehnikaga oli natuke probleeme, aga lauljad olid nii tublid, et vedasid kõik laulud ilusti välja, ehkki kaja segas kuulamast. Eriti uhke oli laulda koos Ivo Linnaga!

Isamaa ilu hoieldes
Isamaa ilu hoieldes

Peojuhtideks olid Lydia Koidula ja Johannes Reinthal (saladuskatte all võib öelda, et tegelikult olid need Anne Veesaar ja Tarvo Krall). Orkestreid juhatas Eri Klas. Pealtvaatajatest puudu ei tulnud, neid jagus nii pinkidele kui ka muru peale. Palju oli lapsi, kes laulude ajal lava ees ringi jooksid ja tantsisid, kes kingades, kes paljajalu. Näha oli, et lapsed nautisid pidu ja vabadust joosta! Lastekaitsepäeval igati tore tegevus!

Pidu lõppes Raimund Kulli lauluga “Kodumaa”. Kas tunned maad, mis Peipsi rannalt käib Läänemere rannale? Seda maad me tunneme, see on meie armas Eestimaa! Publik laulis kaasa ja lauljad ei raatsinud lavalt lahkudeski vaikida, nende huulilt kostus ikka: sest laulgem nüüd ja ikka ka, see ilus maa on minu kodumaa!

Tagasi koju sõitsime jälle bussiga. Lagedile jõudes hakkasid kaaslased järjest oma kodudesse pudenema, kuid kindel kokkulepe jäi, et suvelgi kohtume veel ja järgmisel aastal marsime juba suurel laulupeol!

Aitäh Siljale ja Siirile, kes meiega nii palju tööd on teinud! Üks hooaeg on jälle möödas ja me juba ootame uut! Laulmiseni, armsad sõbrad!

Pilti tegid Eve ja Sass,

jutu kirjutas Ülle

MEIE AJALUGU

HELIAND on Lagedi alevikus tegutsev väike segakoor, mis loodi aastal 2008. Lagedi Põhikooli muusikaõpetaja Silja Tammelehe eestvedamisel tulid kokku lauluhimulised mehed ja naised, kes murdsid kaua kestnud vaikuse täiskasvanute huvitegevuses ja lõid lahti lauluhääled.

Esimene esinemine sai teoks koos teiste Rae valla kooridega Jüri Klunkeril, Lehmja tammikus.

Esimene iseseisev lavakogemus saadi aga 6. detsembril Lagedi Põhikoolis, kui esineti kahe lauluga Sven Allan Sagrise 80.  juubelisünnipäeval. Kes siis veel noorest koorist kuulnud ei olnud, pidi imestusega tõdema, et Lagedil on lisaks laulvatele lastele ka täiskasvanud laulurahvast. Juubilarile valmistas koorilaul meeldiva üllatuse.

Sven Allan Sagris 80
Sven Allan Sagris 80

Jutud uuest koorist olid liikvele läinud ja 2009. aasta maikuus kutsuti meid juba esinema Memme-Taadi klubi peoõhtule. Ka emadepäevakontserdil Lagedi põhikoolis laulis meie väike koor kaks laulu. Ja muidugi kevadine Jüri Klunker, kust ei ole Lagedi koor ühelgi aastal puudunud.

Jüri Klunker 2009
Jüri Klunker 2009

2009.aasta hoooaja lõpupidu peeti maha Külma pargis Lagedil koos ansambliga “Kuldne Õhtupäike”.

Oktooris 2009 toimus Rae Kultuurikeskuse 25. hooaja avapidu, mille teises osas peeti “Pahupidi sünnipäeva”. See tähendas, et lauljad tantsisid ja tantsijad laulsid.Sellest vahvast peost võttis osa ka Lagedi koor.

Novembris 2009 peeti Rae valla 143.  aastapäeva. Teiste seas lõi lauluhääled valla Lagedi koor.

Esimene täispikk iseseisev kontsert toimus 11.detsembril Lagedi koolimajas. Jõuluootuse kontserdil osales ka lastekoor ja külalisesinejad Veronika Sukovitsõna klaveril ja Riste Kaaret flöödil. Kauneid kõlavärve lisas kontserdile ka sopran Siiri Koel, keda saatis klaveril Terje Saarem. Pärast kontserti aga toimus veel seltskondlik mängudeõhtu ja kringlisöömine kohvilaua taga.

2010. aasta tõi endaga kaasa Lagedi Põhikooli 225. juubeli. Ei jäänud seegi pidu ilma koorilauluta. Seekord esineti koos ansambliga “Kuldne Õhtupäike”.

23. aprillil 2010 toimus Jüripäeva tähistamiseks valla kooride kontsert Jüri kirikus.Lagedi koor esitas seal Urmas Sisaski vaimulikke laule.

Juunikuus 2010 tuli Lagedi segakoor publiku ette rõõmsate kevadlauludega. Kontsert toimus Lagedi koolimajas ja kandis pealkirja “RAHVAL ON VAJA…”  Kuna kontsert toimus lipupäeval, siis ei unustatud lõpulauludena ka ühislaule publikuga – ” Eesti lipp” ja “Hoia , jumal, Eestit!”

Rahval on vaja Lagedi koolimajas,juuni 2010
Rahval on vaja… Lagedi koolimajas,juuni 2010

Et rahvale veelgi rohkem lähemale tulla, tõi koor oma kontserdi “Rahval on vaja…” ka saaliseinte vahelt välja ja esines Jüri Konsumis, otse basseini serval. Oli ka neid poekülastajaid, kes seisma ja kuulama jäid, kuid kindlasti lisas laul värvi ka nende päeva, kes oma toimetusi pooleli jätta ei saanud.

Rahval on vaja...Jüri Konsumis
Rahval on vaja… Jüri Konsumis

7. augustil 2010 oli Lgedi kooril taas kord austav võimalus laulda juubilarile – seekord Johannes Tõrsi 70. ndal sünnipäeval.

Augusti lõpus aga toimus tore ja meeleolukas ülesastumine Haljava küla päeval. Küll vähendatud koosseisuga, kuid külaplatsil värske õhu käes kõlas laul vahvalt ja teenis ära publiku tormilise aplausi ja naeratavad näod.

6.novembril 2010 andis Lagedi segakoor Jüri kirikus hingedeaja kontserdi “Õhturahu”. Üks kontserdikuulajatest, Hille Karm kirjutas selle kohta :                                                                                “Kes varem Lagedi lauljaid kuulnud polnud, seda üllatas, kui kenast nad laulda oskavad. Hääled kõlasid kokku ja laulude valik oli sobilik.Lydia Koidula (“Õhturahu”) ja Anna Haava (“Mu südames on pühapäev”) sõnad andsid muusika kuulamise kõrval võimaluse kaasa mõelda ja hingele kosutust leida, pühaliku meeleolu lõid Urmas Sisaski “Sanctus” ja “Auväärne haldaja”, väärikalt kõlas Vivaldi”Domine Deus”. Aplausi teenisid solistid Siiri Koel ja Anne-Ly Allos ning Risto Eesaru. Tublid olid huvikooliõpilased Elizabeth Daniela Koitla Ja Riste Kaaret flöödil ning Jürnas Rähni metsasarvel. Kuulajateni kandus peale muusika veel miski – lauljate hingestatus. Küllap on selleni viinud dirigent Silja Tammelehe ja lauljate ühine lauluarmastus ja soov. ”

ÕHTURAHU-Lagedi segakoor 06.11.10
ÕHTURAHU-Lagedi segakoor 06.11.10

Jüri kirik ei ole ainuke, kus Lagedi koor laulnud. 21.novembril 2010 osales koor Surnutemälestuspüha armulauaga jumalateenistusel Harju-Jaani Ristija Johannese kirikus Raasikul. Vaatamata sellele, et kirik oli väga külm, kõlas laul eriti kaunilt ja soojendas südameid.

Koori ajaloos on ka üks luhtaläinud esinemine, tõsi küll, mitte koori enda süül. Rae valla 144.  aastapäeva kontsertaktusele koor ei jõudnudki, ehkki oli valmis minema. Selle sündmuse kohta annab aga parima ülevaate samal õhtul sündinud luuletus.

Meie küla laulurahvas pidusse end seadis,

silla juurest veerand seitse läheb buss, ta teadis.

Naised pistsid roosid rinda, tegid silmad pähe-

valla sünnipäevapeole muidu ju ei lähe!

Ilm nii ilus, kerge lumi sadas vaikselt alla.

Hing valmis oli peatselt lööma lauluhääled valla.

Kogunes siis lauluseltskond silla otsa juurde,

ja veel teisigi, kes tahtsid minna pittu suurde.

Algul oli lõbus küll, kuid pikaks kippus ootus,

aga siiski veel ei olnud kadunud kõik lootus.

Telefonid kätte võeti, helistati siia- sinna,

külavanem toru otsas käskis teispool`silda minna.

Kõnnitigi hanereas siis üle silla rippuva,

tuju hakkas langema, külm kippus ligi tikkuma.

Bussi polnud kusagil ja kell sai juba palju,

polnud enam tuju laulda ega teha nalju.

Lõpuks kell sai juba seitse, vallas algas pidu,

aga seekord seal ei nähtud meie koori ridu.

Hiljem selgus selle õhtu kõige parem kild –

oli buss ja oli rahvas, kuid vale oli sild!

Koorile on traditsiooniks saamas ka osalemine Segakooride Liidu Advendikontsertitel. 2010. aasta 4.detsebril toimus kontsert Tallinna Kaarli kirikus.

Segakooride advendikontsert Kaarli Kirikus 2010
Segakooride advendikontsert Kaarli Kirikus 2010

16. detsembril Toimus Jüri kirikus Lions` i heategevuskontsert “Igale lapsele kodu”,  teiste esinejate seas ka Lagedi koor.

22. detsembril toimus jõulupidu koos sõpradega, mille kohta koorivanem Viive Lillemäe on kirjutanud:

“22. detsembri pärastlõunalhakkas Rae valla laulurahvas ennast õhtusesse pittu seadma. Salmid korratud, soengud sätitud, püksid viigitud ja kleidid triigitud – koguneti Lagedi Vabadusvõitluse Muuseumisse jõulusid tähistama. Kohal olid Jüri Perekoor, Lagedi Segakoor ja meesansambel KKuldne Õhtupäike.Lahke pererahvas võttis meid avasüli vastu ja peremees Johannes Tõrs korraldas alustuseks soovijatele väikese ringkäigu, kus tutvustas muuseumi vaatamisväärsusi. Johannese pajatusi kuulates lendab aeg kui linnutiivul- nii haaravalt ja huvitavalt kirjeldab ta oma käte ja südamega loodud ja kogutud varamut.Samal ajal andis perenaine Tiiu päkapikkude abiga muuseumi keldribaaris peopaigale viimast lihvi. Pidulisi ootasid rikkalikult kaetud lauad ja jõuluhõnguline peoruum.Kaminas praksuv leek, hubane ja õdus miljöö, suurepärane seltskond – meie pidu võis alata.Ühislaulu järel asusime isukalt roogasid nautima.Laulsime söögi alla ja söögi peale, kui äkitselt astus sisse jõulutaat.Ja nagu sellisel puhul tavaks, jätkus õhtu salmi ja lauluga kingitusi lunastades.Seejärel lõime taadile patsi…ja läinud ta oligi – järgmisesse pittu.Meie meeleolukas õhtu jätkus aga lõbusate seltskonnamängudega.Tants ja trall kestis hilise õhtuni. Küll oli kahju, kui Jüri koori buss saabus ja rahvas lahkuma pidi, nii oleks tahtnud veel edasi trallitada.Leppisimegi siis kokku, et selline kokkusaamine saab traditsiooniks ja kindlasti tuleme edaspidigi lõbusa laulurahvaga kokku, et üheskoos midagi meeldivat ette võtta. Suur tänu kõigile, kes peo suurepärasele korraldamisele ja veetmisele kaasa aitasid!”

2011. aasta 24. veebruaril toimus Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis Eesti Vabariigi sünnipäevale pühendatud perepäev. Kontsertosa sisustas Lagedi segakoor. Publikut ei olnud palju, kuid vastuvõtt oli väga soe ja sõbralik.

Orlovi lossis
Orlovi lossis

Kuna Aasta 2011 on Lagedi 770.  juubeliaasta, siis on ka Lagedi koor oslenud juubeliüritustel. Esimene juubeliüritus toimus Lagedi Põhikoolis, kus pärast ” Ajalootundi” esinesid Lagedi Põhikooli õpilased ja Lagedi segakoor.

Teiseks juubeliürituseks milles Lagedi koor osales, oli vabaõhuetendus Vabadusvõitluse Muuseumis. Lisaks laulmisele olid lauljad ka tantsijate ja isegi näitlejate rollis, kui massistseenis tuli kehastada põgenikke.

Vabaõhuetendusel
Vabaõhuetendusel
Põgenikud
Põgenikud

Pärast etendust toimus juba traditsiooniks saanud hooaja lõpupidu koos ansambliga Kuldne Õhtupäike. Lauljate seltskonnas ei ole muret, et laulud otsa saavad, nii kostis ka sel õhtul võimsat meestelaulu ja naiste rõõmsat lõõritamist.

Lõpupidu 2011
Lõpupidu 2011
Pidulauas
Pidulauas

Alanud on uus hooaeg. Lagedi segakoor kannab nüüd nime  HELIAND.

19. novembril 2011 toimus  Rae kultuurikeskuses Jüri muusikaseltsi 145.aastapäevale pühendatud pidulik aktus ja ajalookonverents. Esines selleks sündmuseks kokku kutsutud Jüri Kihelkonnakoor, kuhu kuulus ka Lagedi segakoor Heliand. Esitati kolm laulu – A.Kunileidi  “Sind surmani” (tekst Lydia Koidula), F.Säbelmanni  “Kaunimad laulud” ja uuemast ajast P.Volkonski ja S.Sisaski  “Mis maa see on”. Vastuvõtt oli väga soe, nii mõnigi pühkis silmanurgast pisaragi.

26. novembril osales segakoor Heliand Rae valla 145.aastapäeva pidustustel. Kontsert-aktusel lauldi koos Jüri Perekoori ja Patika segakooriga.

Enne kontserti harjutamas
3.detsembril toimus Tallinna Kaarli kirikus Eesti Segakooride liidu advendikontsert, millest võttis osa ka segakoor Heliand. Päev täis muusikat, sest kooride jaoks algasid proovid juba hommikul J.Westholmi gümnaasiumi saalis. Tööka kollektiivina ei raatsinud Lagedi laululised harjutamata jätta ka pärast ametlikku proovide lõppu. Väike kuum tee turgutuseks ja kooli koridoris kõlasid taas lauluviisid.

Teepaus

Lagedi teiste seas
Lagedi teiste seas
Tänud dirigentidele
Tänud dirigentidele
Heliand Kaarli kirikus 03.12.11
Heliand Kaarli kirikus 03.12.11

17. detsembril 2011 Lagedi koolimajas jõuluootuskontsert “Pimedusest koorub valgus”.

Seekord olid külla kutsutud ka sõbrad naabervallast. Segakoor “Jõelähtme laulusõbrad” oli rõõmuga nõus Lagedile laulma tulema  meie kontserti veelgi kaunimaks ja rikkamaks muutma. Esinesid ka Lagedi Põhikooli mudilaskoor ja tütarlasteansambel, flöödil Riste Kaaret , klaveril Lemme Tonsiver ja Elo Petron, trompetil Kuuno Kasak ja Sksofonil Meelis Rohula.

25. veebruaril oli Heliand kutsutud külla sõpradele Lehtse Kammerkoorile. Sõit sinna sai mugavalt teoks tänu Rae valla poolt organiseeritud ja tasutud transpordile. Sõbralik bussijuht Volli ootas meid täpselt õigel ajal Lagedi koolimaja juures ja sõit võiski alata. Juba teel Lehtsesse kippusid laulud suule, kuid väga palju ei tohtinud häält pingutada, et hoida seda kontserdi jaoks. Kohale jõudes hakkas juba hämarduma ja natuke saime ka küla vahel ekselda, kuid õige pea leidsime siiski üles Lehtse kultuurimaja, mis üllatas oma suuruse ja vägevusega. Uksel ootaski juba Lehtse Kammerkoori dirigent Tiiu Tikkerber, kes juhatas meid harjutussaali hääli lahti laulma. Külakostiks kaasa toodud kringlid rändasid aga peoperenaiste kätte.Varudirigent

Kontserdi eel Kirjutas meie kunstnikukäega Eve pühenduse raamatusse “Päritud paigad, kohajutte ja legende Rae vallast” . Raamatu andis meile võõrustajatele kingituseks kaasa Rae valla kultuurispetsialist Kristi Aru.

Eve Kaaret ja koorivanem Viive Lillemäe pühendust kirjutamas
Eve Kaaret ja koorivanem Viive Lillemäe pühendust kirjutamas
Lauluperekond Sass ja Lea Torjus
Lauluperekond Sass ja Lea Torjus
Meeleolu enne kontserti
Meeleolu enne kontserti

Pidulik õhtu algas lõõtspillimängu ja tantsuga. Kaks koori istusid ühise pika laua taga ja peagi oli tutvus sobitatud ning jutud hoos. Tantsude vaheaegadel esinesid mõlemad koorid.

Lehtse kammerkoor
Lehtse kammerkoor

Lehtse Kammerkoor on tegutsenud juba 1980. aastast alates ja väga kauni kõlaga. Nende esitatud isamaateemalised laulud tõid lausa pisara silma. Pole siis ka midagi imestada, et alles hiljuti omistati koorile Tapa valla aasta tegija 2011 tiitel kultuuri kategoorias.

Kolm dirigenti. Jaanus Väljaots, Tiiu Tikkerber, Silja Tammeleht
Kolm dirigenti. Jaanus Väljaots, Tiiu Tikkerber, Silja Tammeleht

Kontserdi osa lõpetasid ühislaulud “Oh laula ja hõiska!” Silja Tammelehe  ning “Kaunimad laulud” Jaanus Väljaotsa dirigeerimisel. See oli väga võimas. Kuid eriti kaunis hetk oli see, kui pärast tervituste ja tänusõnade ütlemist hakkas kõlama laul “Ei ole üksi ükski maa” ,mida laulsid kaasa nii koorid kui saalis viibiv publik, ja mille lõpuks hoidsid kõik üksteisel käest kinni nagu Eesti Vabariigi uuestisünni aegadel. See oli hetk, mil taas kord võis tunda uhkust, et oleme eestlased ja hoiame kokku.

Kuid õhtu ei koosnenud mitte ainult laulust ja tantsust. Meie koori aktiivne mängujuht Anne-Ly Allos oli ka seekord külakostiks kaasa võtnud lõbusaid mänge ning nalja sai palju!

Mänguhoos
Mänguhoos
Mängujuht Anne-Ly Allos
Mängujuht Anne-Ly Allos

Iga asi saab ükskord otsa, nii ka see vahva õhtu. Bussijuht Volli sõidutas pidulised taas kodu poole. Sõit  möödus lennates, sest enam polnud vaja häält kontserdi jaoks hoida ja laulud kõlasid bussis terve tee. Sai läbi lauldud nii “Entel-Tentel”kui “Horoskoop”. Ja muidugi ka laulud oma koori repertuaarist. Jääme ootama uusi kohtumisi!

Jutu kirjutas ning pildid tegi Ülle Allmäe

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

21.mail 2012 toimus Tallinna lauluväljakul rahvusvahelisele lennundusfoorumile pühendatud minilaulupidu. Euroopa suurim lennundusfoorum Routes Europe 2012 tõi Tallinna enam kui 800 lennunduse tippotsustajat, kellele korraldati ka eesti laulupidusid esitlev minilaulupidu. Laulukaare alla oli kogunenud umbes 2000 vabatahtlikku lauljat, nende hulgas ka Lagedi segakoor Heliand.

HELIAND MINILAULUPEOL

Enne kontserdi algust hakkas vihma sadama, kuid kellegi tuju see ei rikkunud. Lauldi kolm kaunist eestimaale pühendatud laulu – M.Lüdigi “Koit”, F.A.Saebelmani ” Kaunimad laulud” ja Ü.Vinteri “Põhjamaa”. Ja taas kord said lauljad rõõmuga tõdeda – laulsime päikese välja! Vihmasadu lakkas ja päike piilus pilve tagant. Sellest said hoogu suitsupääsukesed, kes hakkasid laulukaare all üha kõrgemaid tiire võtma, justkui tahaks hüüda – “meie lendame ka! ” Ja nende rõõmus sädistamine võistles kaare all seisvate lauljate häälega.

PUBLIK
PUBLIK
PRESIDENDIPAAR

Pärast kolme laulu kutsuti külalised laululava alla õhtusöögile. Koor aga ei tahtnud veel lavalt lahkuda ja nii lauldi veel ära ka M.Härma “Tuljak”. Juba liikuma hakanud publik jäi seisatama ja kuulama. sellest hoogu sattudes nõudsid lauljad veel ka “mesipuu, mesipuu”, ja kõlaski veel ka M.Härma ja P.Sarapiku “Ta lendab mesipuu poole”. See oli ülev tunne, kui saadi üle maailma kokku tulnud külalistele laulda meie väikese Eesti kõige kallimaid laule. Enne kontserti jagati lauljatele ka sini-must-valgeid lippe, millega oli hea lehvitada. Kõigile neid küll ei jagunud, aga Heliandist sai õnnelikuks lipukandjaks Lea, kelle näolt võib lugeda küll ainult siirast rõõmu selle üle!

Oli väga tore ja meeliülendav sündmus.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

25.mail toimus Lehmja Tammikus järjekordne klunker. Kohal oli ka Lagedi esindus – Lagedi Põhikooli lastekoor ja segakoor Heliand.

Vaatamata sääskede rünnakutele ei lasknud end sellest segada ei tantsijad, lauljad ega pealtvaatajad.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

28. mail toimus hooaja lõpetamine Viive külalislahkes kodus. Igaüks tõi kaasa midagi külakostiks ja laud sai kaetud rikkalikult. Kahjuks ei viibinud meie hulgas dirigent Silja, mis kurvastas meid väga. Kuid koorivanem Viive oli meie jaoks ette valmistanud südantsoojendava üllatuse, jagades tänukirju ja kingitusi koorikaaslastele. Aitäh Viivele selle meeldiva üllatuse eest!

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Segakoor Heliand alustas oma viiendat hooaega .Rõõmuga näeme, et meie read on täienenud uute lauljatega ja meie juurde on tagasi pöördunud ka kolm endist lauljat, kes vahepeal eemale jäid.Kahjuks on ka lahkujaid, aga loodame neidki kunagi taas enda hulgas näha! Kuna üks eemalviibijatest on ka meie endine koorivanem, siis tegime uue valiku ja sellest aastast on meil uueks koorivanemaks Kaire Maal.
26.oktoobril 2012 toimus Sügispidu Rae valla kultuurikeskuses. Õhtut sisustasid valla enda kollektiivid, kellest igaüks parodeeris mõnd teist kollektiivi. Loosi tahtel sattus Lagedi segakoor parodeerima Jüri näitetruppi “Omad”. Tegutseda tuli väga operatiivselt, sest peoni oli jäänud vaid nädal! Koorivanem Kaire kutsus koori enda koju kokku ja kollektiivselt loodi käigupealt absurdikomöödia  “OMAD”-est.
Mina olen üks kolmest…….apelsinist!
Nüüd on minu kord – teha tormi sinu südames!
Teeme selle proovi siis kohe ära!

Oli väga vahva pidu, kuigi ilmataat mängis vingerpussi ja ka Lagedi koor jäi selle tõttu tund aega hiljaks. Pidulisi see ei heidutanud ja oma etteastega teenisime ka päris “OMAD”-e lavastajalt kiidusõnu. Tuleb välja, et lauljatele sobib ka näitlemine väga hästi!

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Heliand Kaarli kirikus 8.dets. 2012
Heliand Kaarli kirikus 8.dets. 2012

8. detsembril toimus Tallinna Kaarli kirikus traditsiooniline Segakooride Liidu advendikontsrt.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

16.detsembril laulis segakoor Heliand koos teiste Rae valla kollektiividega Jüri kirikus. Kontsert toimus sarjas “Laulame Jüri kiriku aknad särama!”

DSCN0126DSCN0128DSCN0132

DSCN0140DSCN0156DSCN0141DSCN0144DSCN0162DSCN0170DSCN0181DSCN0160DSCN0182DSCN0186DSCN0196DSCN0195DSCN0187DSCN0188DSCN0197

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

11.jaanuaril 2013. aastal kutsus Jüri Perekoor meid endale külla, et ühiselt tervitada saabunud uut aastat. Oli üks ütlemata meeldiv ja hubane õhtupoolik, kust ei puudunud ei laul ega tants. Kuidas saakski see teisiti olla, kui koos on terve toatäis lauljaid ja nende hulgas ka tantsuõpetaja! Aitäh, Linda,et rahva tantsima õhutasid, tõeliselt vahva ja lõbus oli!

Koorid käivad küll tihti koos laule harjutamas, aga kui palju siis ikka aega jääb üksteisega lähemalt tutvuda ja oma hobidest-huvidest rääkida. Sel õhtul rääkis igaüks lühidalt endast ja see ei läinud sugugi pikaks ega igavaks, sest selgus, et kõik on omaette huvitavad isiksused, igaühel on oma väike kiiks, mis teda teistest eristab. Ka meie kõige noorem piduline Oskar ei olnud mitte suu peale kukkunud ja oskas kogu seltskonna naerust rõkkama panna!

Jüri Perekooril on ka sellega vedanud, et nende hulgas on nii palju pillimehi! Tol õhtul laulsime ja tantsisime koguni kahe lõõtsa saatel. Paul ja Kaja, ükski pidu ei saa lörri minna, kui teie oma registrid lahti lööte! Ja eriti mõnus on veel laulda, kui sõnad otse seinalt lugeda on! Selle eest kiidame Aivarit!

Et vahepeal pisut häält puhata, tehti ka mõned vahvad seltskonnamängud. Siin sai Lagedi koor omalt poolt mängujuhi välja panna. Aitäh, Anne-Ly, nalja sai nabani!

Suured tänud, Jüri perekoor, meid külla kutsumast ja kostitamast! Nii vahva õhtu paneb juba uut koosviibimist ootama! Seega, loodame, et kohtume veel!

DSC08736 DSC08726 DSC08771 DSC08757 DSC08754 DSC08738

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

24.mail 2013 Toimus Lehmja Tammikus järjekordne Klunker. Segakoor Heliand sai sinna esimest korda minna ühtses esinemiskostüümis. Täname Annelit, kes tegi ära suure töö meile riideid õmmeldes!

Väikesed ja suured laulusõbrad Lagedilt
Väikesed ja suured laulusõbrad Lagedilt
Heliand Klunkeril 2013
Heliand Klunkeril 2013