Lagedi 775

Tegime end kuuldavaks ja nähtavaks

04.juuni toimus Lagedi piirkonna ekskursioon Marju Lutti eestvedamisel. Külastati Saha kabelit, Lagedi mõisa, Jüri kirikut ja Vabadusvõistluse muuseumit. Soovitame neidkohti ka muul ajal külastada.

Ekskursiooni lõppedes algas kontsert vabadussõja muuseumis. Seal esinesid meie oma inimesed, kes löövad kaasa kohalikus huvistuudios Õhinas, segakoor Heliandi koosseisus, koolibändis ning Rae huvialakoolis. Kontsert oli väga meeleolukas. Rõhutati oma päritolu, hinnati mis on olemas. Palju puudutati ajalugu ja seda selle mõttega, et Lagedile on väga palju inimesi väljaspoolt juurde tulnud ja neil tekiks mingi ettekujutus mis koht see Lagedi õigupoolest on. Nagu ikka, ei lähe ükski üritus mööda viperdusteta. Koolibändi esinemise ajal läks vool ära, kuid meie aktiivsed inimesed on nii tublid, et kellele ikka seda voolu vaja, hääl on olemas ja tahtmine ka ning kontserdi osa läks aga muudkui edasi, küll veidi teises võtmes ja tagurpidi kohati – aega kasutati, et tutvustada Lagedil toimuvaid üritusi suvel, räägiti kohalikest legendidest ja tuntud inimestest. Samuti sai ka tänatud kontserdil esinejaid ja nende juhendajaid – Silja Tammeleht (segakoor Heliand), Lilian Kapp (huvistuudio Õhin), Hannes Raimets (Lagedi Koolibänd), Kuuno Kasak (Rae Huvikool).
Tegime end kuuldavaks tänu KOPi projekti abil soetatud mikserpuldi ja peamikrofonide abil.

Kontsert oli meil tol õhtul kahes osas. Nagu juba eespool kirjas, siis esimese osa moodustasid kohalikud kollektiivid ning teise osa ansambel Kõrsikud. Siin kohal soovin ära märkida, et antud ansambli kinkis Lageid rahvale Rae Vald, kes sel aastal tähistab 150 aasta möödumist valla loomisest ning 25 aasta möödumist taastegutsemisest.

05.juuni esimene pool kuulus aga ajalootunnile. Tunnis räägiti Lagedi mõisa ajaloost ning ettekande tegi Marju Lutt, kes on andnud välja ka raamatu sellel teemal. Kohalik ajaloohuviline Rein Karm tutvustas Nikolai Kruuki ja tema tegemisi Lagedil. Teisest sama tundud inimesest ja haridusvaldkonnas veel tuntumastki – koolipapa Sagrise. tegemistest tegi ettekande Riina Noor (Lagedi Kooli endine õppealajuhataja). Oli rõõm näha, et antud ettekannet oli kuulama tulnud ka Sagrise enda järeltulijad. Ja viimaseks ettekandeks oli lugu Lagedi asfaltbetoonitehase loomisest ja tegevusest läbi Enn Kikase jutustuste.
Nagu igale tunnile kohaselt, korraldati tunni lõppedes ka tunnikontroll, mille tegi ära kõige edukamalt Lagedi Kooli õpilane Kaur Kaaret.

Teine osa päevast tõi kokku aga jalgpallihuvilised Lagedilt ja Vaidast. Pealtvaatajaid olid ca 40 inimese ringis. Toimumas oli Lagedi ja Vaida sõpruskohtumine jalgpallis. Miks Vaida? Vaida on teine alevik, kes Rae valla territooriumile kuulub ning 775 aasta möödumist esmamainimisest tähistab.
Kohtumine lõppes 8:1 Lagedi kasuks. Meeskonnas olid Tõnis Salumäe, Ain Platatsis, Alari Allmäe, Denis Kuleba, Tanel Kaasik, Kait Lutt, Kristjan Ainumäe, Rando Kolatsk, Kristen Sekk ja Raivi Pettai.
Kohtumikuks oli Paul Kask.

Suur suur tänu korraldusmesskonnale Lagedi Alevikuseltsist, Kadaka külavanmale, Eesti Vabadusvõistluse muuseumile Lagedil, Lagedi Koolile, Lagedi SKle, Rae Vallavalitsusele.

Ürituse pildid leiad siit (Pildistas Peeter Böckler, Bärbel Salumäe):  Lagedi 775 fotoalbum

_______________________________________________________________

1.lagedi 775 kuulutus.parandatud.-page-001

Lagedi 775 kuulutus

Lagedi esmamainimisest möödub täpselt 775 aastat.
Tule ja tähistame seda üheskoos!

Hoia meie lehel silm peal, täiendame ürituse infot jooksvalt.

_________________________________________________________________

04.juuni

ekskursioonikutse2016

Õhtul kl 19.00esineb Eesti Vabadusvõitluse muuseumis Lagedil (Muuseumi tee 6)
ansambel Kõrsikud.

Tulles kohale kontserdile kell 17.00, kui esinevad kohalikud kollektiivid, on sissepääs prii.
Alates kell 18.00 maksab pääs kontserdile 5 eurot.

Avatud ka lasteala (batuut, hobusõit jne), arveldamine sularahas.

hqdefault

Ansambel Kõrsikud (pilt internetist)

Autoga kontserdile tulles ei ole soovitatav kasutada Jüri teed (teeehitustööd), vaid tulge autoga läbi Lagedi (vaata kaarti).

Screen Shot 2016-05-09 at 20.50.22

_________________________________________________________________

05.juuni

Lagedi_mõis_049

cleats

__________________________________________________________________

Ürituse läbiviijad ja toetajad:
http://www.lagedi.wordpress.com
http://www.kadakakyla.blogspot.com.ee/